کد خبر:48130
پمدیرعامل واحد فناور ارمغان بهداشت امین فراز گفت: خمیردندانی کاملاً طبیعی بدون ذره‌ای ماده شیمیایی که مشابه داخلی و خارجی ندارد توسط این واحد فناور تولید شده است.


به گزارش
روزانه نیوز، صادق زنگنه با بیان اینکه شرکت ارمغان بهداشت امین فراز به عنوان یک واحد فناور در استان همدان فعالیت می کند، اظهار کرد: پس از هفت سال تحقیق و پژوهش موفق شدیم خمیر دندانی کاملا طبیعی بدون دخالت ذره‌ای ماده شیمیایی تولید کنیم.


وی افزود: این خمیردندان بدون فلوراید با برند تجاری سورملینا جزو نمونه‌های درجه یک و برجسته در دنیا به شمار می‌رود چرا که کاملا گیاهی و فاقد مواد نگهدارنده می باشد.


این مقام مسئول تصریح کرد: خمیر دندان‌هایی که با برند کشورهای خارجی در بازار موجود است ۷۰ تا ۸۰ درصد ماده شیمیایی دارند و تنها ۳۰ درصد از اسانس‌های گیاهی در آن به کار برده شده و با قیمت های دوبرابر به فروش می رسند و تنها هزینه ای حمل و نقل آن را در برمی گیرد.


زنگنه خاطرنشان کرد: این شرکت کاملا در زمینه دهان و دندان و محصولات تولیدی برپایه سلامت محور می باشند و فرمولاسیون آن به گونه‌ای طراحی شده که قابلیت بلع دارد.


وی اظهار کرد: ما به طور تخصصی خمیر دندان‌هایی برای بیماران مبتلا به بیماری‌های فک، کودکان، دیابتی، بیماران خاص، زنان باردار (فاقد فلوراید) به تولید رساندیم.


این محقق حوزه فناوری با اشاره به تولید خمیردندان‌های ویژه برای افراد سیگاری را از دیگر انواع این محصول نام برد و یادآور شد: مصرف این خمیر دندان در افراد سیگاری موجب ترک سیگار در آنها می‌شود.


زنگنه ابرازکرد: زمانی که بیماران خاص شیمی درمانی میکنند زخم های دهانی آنان زیاد می شود و تولید یک خمیرداندان کاملا گیاهی متناسب با بیماری آنان تولید می شود که هیچ گونه مشکلاتی برای آنان به وجود نمی آورد.


وی گفت: این محصول برای بچه‌ها و برخی از بیماران قابل استفاده است ضمن اینکه آفت دهان و حساسیت دندان را از بین می‌برد و بین ۲۴ تا ۱۲ ساعت محافظ دندان است.


مدیرعامل واحد فناور ارمغان بهداشت امین فراز با بیان اینکه امروزه مراجعه به دندانپزشکی هزینه های گزاف برای مردم تحمیل کرده است، افزود: مراجعه زیاد مردم به دندانپزشکی و هزینه‌های گزاف خدمات دندانپزشکی جرقه اولیه تولید این خمیر دندان بود، با تحقیق و تفحص دریافتم افراد در کشورهای عربی اینقدر دندان خراب ندارند و با استفاده از چوب مسواک دندان‌های خود را تمیز و پاکیزه نگاه می‌دارند بنابراین با هوش مصنوعی توانستم مشکلات در کنار هم قرار دادن گیاهان دارویی را رفع کنم.


زنگنه در خصوص اشتغالزایی واحد فناور ارمغان بهداشت امین فراز بیان داشت: این شرکت دارای 11 پرسنل بود و زمانی که این محصول در رسانه ملی معرفی شد به 30 نفر افزایش یافته است.


وی تصریح کرد: خمیردندان سورملینا به کشورهای روسیه، عمان، عراق صادرات داشته و به زودی به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادرات خواهد داشت.


مدیرعامل واحد فناور ارمغان بهداشت امین فراز همچنین در خصوص میزان فروش محصولات شرکت خود نیز گفت: در سال 1400 میزان فروش محصولات این شرکت یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در سال 1401 میزان فروش چهارده میلیون تومان و از ابتدای سال جاری تاکنون میزان فروش این محصولات به 10 میلیارد تومان رسیده است.


زنگنه در پایان اظهارداشت: پارک علم و فناوری همدان تنها حامی این شرکت در یاری رساندن و تولید انبوه محصولات تولیدی ما بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید