کد خبر:50257
پ


شهردار همدان گفت:خانه تکانی شهر برای استقبال از فصل بهار و بهار قرآن آغاز شده است.

به گزارش روزانه نیوز، سید مسعود حسینی در جلسه ستاد استقبال از بهار با تشکر از خدمات هر ساله مجموعه مدیریت شهری عنوان کرد: انتظار داریم امسال با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر و رویکردی متفاوت وارد سال جدید شویم.

وی با تاکید بر زیباسازی و فضاسازی و آذین بندی خاص و‌ خلاقانه شهر در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ما هم در شهرداری به نوعی شهر را خانه تکانی می‌کنیم و مناطق و سازمانها باید اهتمام ویژه ای در مباحث عمرانی، مالی، نظارتی و ترافیکی داشته باشند و نظارت دقیقی بر اقدامات و فعالیت‌هایشان داشته باشند.

شهردار همدان با تاکید بر جدیت در ساماندهی دستفروشان و وانت بارها در سطح شهر اظهار داشت: سد معبر و ازدیاد وانت بارها چهره ناخوشایندی ایجاد کرده است و ما مصمم هستیم مناطق و سازمان مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی و کنترل و نظارت با همکاری نیروی انتظامی و راهور این موضوع را به طور قاطع پیگیری و آن را ساماندهی کنند.

حسینی با اشاره به وظیفه مهم شهرداری در حوزه ساماندهی مشاغل مزاحم گفت: ما باید به وظایف قانونی خود در خصوص این معضل عمل کنیم تا مسایل عدیده و عمیقی به وجود نیاید تا سایر دستگاه‌های متولی هم با ما همکاری کنند.

وی افزود: در حوزه دستفروشان خیابان بوعلی همکاری خوبی بین نیروی انتظامی و شهرداری همدان در خصوص تعیین فضای قانونی ، امضای فرم التزام و پوشیدن کاور برای دستفروشان انجام شد که می‌تواند کمک شایانی در ساماندهی و نظم بخشی به دستفروشان کند.

شهردار همدان خواستار توجه ویژه به ورودی ها در ایام نوروز شد و افزود: انشالله مدیران مناطق برای اجرای طرح‌ها و المان های زیبا و خلاقانه و فضاسازی و آذین بندی ویژه برای ایجاد یک فضا و چهره ای متفاوت از شهر با سازمان سیما و منظر همکاری کنند و‌ حمایت های لازم را انجام دهند.

حسینی با اشاره به بهره گیری از تجربیات ارزشمند برگزاری کنگره هشت هزار شهید استان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: سازمان فرهنگی ، سیما و منظر و روابط عمومی با تولید محتوای مناسب و خلاقانه به ویژه تیر بوردهایی که در اختیار شهرداری همدان قرار دارد به معرفی جذابیت‌های شهر همدان بپردازند.

وی با تاکید بر تدارک برنامه‌های ویژه هم برای عید نوروز و هم ماه مبارک رمضان عنوان کرد: باید از ظرفیت های فرهنگی نظیر استفاده از چاووشی خوان، برنامه‌های متنوع فرهنگی و سایت موزه میدان امام خمینی ره برای اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب برای شهروندان، گردشگران و مسافران در راستای ایجاد شور و نشاط در سطح شهر به نحو مطلوب بهره گرفت.

شهردار همدان با بیان اینکه فضای سبز زینت شهر همدان است عنوان کرد: باید از داشته های شهرمان به بهترین شکل مواظبت کنیم که در این راستا برنامه‌ها و اقدامات مهمی در حوزه آبیاری مکانیزه و مدیریت بهینه فضای سبز تعریف شده است.

حسینی با تاکید بر ممنوعیت برپایی چادر در پارکها گفت: باید سازمان فرهنگی به عنوان متولی گردشگری با همکاری سازمان ها و خدمات شهری اقدامات لازم را برای اسکان مسافران در سالنهای سرپوشیده و فضای بسته انجام دهد که البته باید هماهنگی های لازم در سطح استانی صورت بگیرد.

وی ی پیگیری کارهای عمرانی و ترافیکی در ایام پایان سال را مهم خواند و گفت: باید اقدامات لازم از جمله خط کشی معابر ، شستشوی سیلندرهای ترافیکی، اصلاح و بازسازی معابر شهری و اجرای آسفالت و لکه گیری ها به صورت مستمر و نظارت دقیق صورت بگیرد تا انشالله هم رضایتمندی مردم حاصل شود و‌ ورود خوبی به سال جدید داشته باشیم.

در ادامه معاون خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه طرح استقبال از بهار از ۱۴ اسفند ماه تا پایان ۱۴ فروردین هر سال ادامه دارد افزود: شستشو، پاکسازی و بهسازی خیابان‌های اصلی، پاکسازی و امحاء اقلام تبلیغاتی، لایروبی کلیه نهری ها، جلوگیری از عملیات حفاری، رفع نواقص ناهمواری‌های اطراف دریچه ها، جمع آوری و حمل خاک و نخاله معابر، جلوگیری از سد معبرهای ساختمانی، جمع آوری متکدیان، جمع آوری ماشین‌های اسقاطی در معابر و محلات، افزایش زمان و توان جمع آوری زباله و رنگ آمیزی و تعمیر باکس های زباله در سطح شهر از جمله برنامه های اجرایی طرح استقبال از بهار در شهر همدان است.

حامد جلیلوند اظهار داشت: ترمیم و لکه گیری آسفالت سطح معابر، ترمیم و اصلاح خرابی های احتمالی جداول و جوی ها و پیاده روهای معابر اصلی، شست وشو و رنگ آمیزی تمامی جداول سطح شهر، جمع آوری مصالح مازاد پروژه های عمرانی، جلوگیری از صدور مجوز حفاری ها توسط معاونت فنی مناطق نیز از دیگر اقدامات اجرایی این طرح در آستانه فصل بهار و تعطیلات نوروز است.

وی با بیان اینکه نیروهای آتش نشانی در ایام پایان سال و چهارشنبه سوری به صورت مستمر در حالت آماده باش و نظارت هستند اظهار داشت : اقدامات لازم در خصوص چاپ پوستر، بنر و بروشور هشدار ایمنی برای چهارشنبه پایان سال، استقرار اکیپ عملیاتی سیار و خودروی عملیاتی در اماکن شلوغ و پر تراکم برای امداد رسانی احتمالی و به موقع در هفته پایانی سال و گشت زنی آتش نشانان موتور سوار در شب چهارشنبه سوری و روز سیزدهم فروردین در سطح شهر و اماکن حساس از دیگر اقدامات شهرداری همدان در راستای اجرای طرح استقبال از بهار است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان به فعالیت های حوزه سازمان پسماند اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش حجم پسماندها در روزهای پایانی سال و شروع سال نو مجموعه ماشین آلات این سازمان برای انتقال زباله‌ها به سایت دفن به صورت منظم و پیوسته از آمادگی کامل برخوردارند.

جلیلوند با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص زیباسازی شهر همدان گفت: تمهیدات لازم برای کاشت گلها و درختان، رفع نقص و رنگ آمیزی سرویس های بهداشتی، رنگ آمیزی آبنما ها، آماده سازی و تنظیف سرویس‌های بهداشتی سطح شهر، فعال سازی آبنماها ،توزیع بیش از ۸۰۰۰ نهال، نصب المانها و آذین بندی و نورپردازی در سطح شهر انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انتخابات را پیش رو داریم عنوان کرد: بلافاصله بعد از برگزاری انتخابات شهر باید به حالت اول برگردانده شود و برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم در این راستا انجام شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به وظایف ذاتی شهرداری در ایجاد نظم و انضباط در شهر به ویژه در خصوص وانت بارها و دستفروشان و ساخت و سازهای غیر مجاز افزود: قراردادها و تمهیدات لازم با نیروی انتظامی و استفاده از ظرفیت کلانتری‌ها و بازرسی منظم توسط نیروهای کنترل و نظارت شهرداری همدان در این خصوص انجام شده و از این به بعد کنترل ساخت و سازها به صورت هوشمند انجام می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید