کد خبر:391
پ

سرپرست آموزش و پرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان طی دو مرحله اول شهریور ماه و آخر شهریور ماه خبر داد.

گسترش‌نیوز: سید جواد حسینی سرپرست آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره اینکه شما در رسانه‌ها یکی از گزینه‌های وزارت مطرح شده اید، به جز برنامه‌های کلانی مثل اجرای سند تحول بنیادین یا مدرسه محوری در صورت وزارت چه برنامه هایی را در اولویت خود برای مدارس و دانش آموزان و فرهنگیان دارید، گفت: اجازه بدهید وزیر بشوم و بعد این سئوالها را پاسخ می‌دهم. نمی‌خواهم تاثیری در این فرآیند داشته باشد.

من شوقی برای اینکه وزیر آموزش و پرورش شدن ندارم اما اگر این اتفاق رخ بدهد افتخار بزرگی برای من است و تمام تلاش خود را برای تعلیم و تربیت بچه‌ها خواهیم کرد. برای سرپرستی آموزش و پرورش نیز به دنبال من آمدند. با بنده تماس گرفتند که چنین وضعیتی پیش آمده و قبول مسئولیت کن و من هم با افتخار قبول کردم. اگر خیر بر این باشد که رئیس‌جمهوری محترم تشخیص بدهد در این مسیر ادامه دهم با افتخار این کار را می‌کنم در غیر این صورت هم اگر هر برادر دیگری باشند نیز با تمام وجود از ایشان حمایت خواهم کرد.

وی افزود: من در این مدتی که سرپرست آموزش و پرورش بودم روزی ۱۰ برنامه خود را برای آموزش و پرورش اعلام کردم و برنامه هایم موضوعات پنهانی نیست. ما حتما اجرای متوازن سند تحول بنیادین را با عنوان هدف راهبردی خود داریم که انجام می‌دهیم. رتبه‌بندی معلمان را به صورت جدی هدفگذاری کرده‌ایم و انشاالله در اول مهر متناسب با ۲ هزار میلیاردی که برای این امر در بودجه سالیانه تخصیص پیدا کرده است، انجام خواهیم داد. مطالبات معلمان جزو اهدافمان است که همین دیروز بخشی از آن تحت عنوان پاداش پایان خدمت بازنشستگان تصویب شد که در دو مرحله اول شهریور و آخر شهریور پرداخت شود و مصوبه‌اش را گرفته‌ایم. منابع درونی اقتصاد آموزش و پرورش از جمله صندوق ذخیره فرهنگیان و اماکن اقامتی نیز در دستور کار ما است. مدرسه محوری جزو اهدافی است که پیگیری خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه‌های بنده رفتن به سمت ترویج‌های دینی، اخلاق و انقلابی تحت عنوان «قنات» است که «ق» آن معرف قرآن، «نون» آن معرف نماز، «الف» آن معرف امام شناسی و «ت» آن معرف توسعه فرهنگ اسلامی است. دیگر اهداف ما در آموزش و پرورش کاهش آسیب‌های اجتماعی با قوت بخشیدن به طرح نماد است. اجرای نظام جامع مشاوره در تمام مقاطع تحصیلی در شورای‌عالی آموزش و پرورش مطرح شده و جزو اهداف ما است.

سرپرست آموزش و پرورش اظهار کرد: ترویج و تشویق رویکردهای مهارتی و عملیاتی با گسترش هنرستانهای کار و دانش و فنی و حرفه‌ای و همچنین با عملیاتی کردن برنامه‌های درسی مهارتی برای شاخه‌های نظری از جمله اهداف ما است که تحت عنوان ایران مهارت در حال اجراست. ما دنبال این هستیم که هر هنرستان را تبدیل به یک مرکز رشد کارآفرینی بکنیم و همچنین به گونه‌ای پیش برویم که هر فرد با گرفتن دیپلم دست کم یک مهارت را فراگرفته باشد. در بعد تربیت اجتماعی، طرح هر دانش آموز، یک نقش و هر دانش آموز لااقل یک تشکل را پیگیری می‌کنیم.

منبع: اقتصادآنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید