کد خبر:51882
پ


مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: خدمات پرستاری در منزل برای بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و از محل اعتبارات تبصره ذیل ماده ۹ اساسنامه بر حسب شرایط بیمار و با تایید کمیته استانی قابل پرداخت است.


به گزارش روزانه نیوز، فریبرز نیاستی در تشریح این مطلب،‌ افزود: شیوه نامه پذیرش و پرداخت هزینه اسناد پزشکی خارج از ضوابط بیماران خاص و سخت درمان تغییراتی داشته است.


وی تصریح کرد: در شیوه نامه جدید، خرید تخت طبی بیمار به لیست تجهیزات پزشکی با دوام اضافه شده و همچنین هزینه خرید واکر، عصا و انواع ویلچر صرفا برای بیماران آسیب های مغزی و نخاعی، آتروفی عضلات ناشی از بیماری‌های عصبی، ماهیچه ای و اسکلتی براساس سقفهای تعیین شده قابل پرداخت است.


دکتر نیاستی ادامه داد: پاداش اهدای کلیه به اهداکننده زنده به عنوان هزینه پیوند کلیه پرداخت می شود و همچنین اجاره بهای دستگاه‌هایی مانند اکسیژناتور، تشک مواج و دستگاه اکسیژن ساز طبق ضوابط مربوطه قابل پرداخت است.


وی اظهار داشت: هزینه لوازم مصرفی و تجهیزات پزشکی نظیر پروتز کاشتنی سینه، کپسول آندوسکوپی (صرفا برای بیماران سرطانی) ، تخت طبی بیمار و سنسور دستگاه مانیتور مداوم قند خون نیز تا سقف تعیین شده و طبق ضوابط مربوطه قابل پرداخت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید