کد خبر:48603
پ

صبح امروز در دیدار رئیس بنیاد ایران شناسی کشور با آیت الله شعبانی امام جمعه همدان بر استخراج و تحریر دانشنامه علمای استان همدان تاکید شد.


به گزارش
روزانه نیوز، محمد حسین رجبی دوانی صبح امروز وارد استان همدان شد و در بدو ورود به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وی در ادامه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: همدان شهر علم و تمدن و فرهنگ است و شناسایی و شناساندن عظمت و اقتدار ایران اسلامی این دیار کهن بر عهده این نهاد است که باید در بین دانش اموزان و دانشجویان با هویت ملی خود بیشتر آشنا شوند.


رئیس بنیاد ایران شناسی کشور گفت: کار ایران شناسی در تمام دوران و رسیدن به اهداف اساس نامه ای این بنیاد از اولویت‌های اصلی است و با توجه به اینکه ایران دارای قدیمی‌ترین تمدن باستان است قرارگاه هویت ملی ایرانی اسلامی در این بنیاد تشکیل شده است.


رجبی دوانی گفت: در ۱۹ استان دفتر و شعبه ایران شناسی دایر است و تنها استانی که دو شعبه دارد همدان به مرکزیت همدان و شهرستان نهاوند است.


به گفته وی، بر اساس تحقیقات به عمل آمده از سوی بخش بین‌الملل این بنیاد در جهان غرب در سال گذشته بیش از ۱۶۴ همایش، نشست و کرسی ایران شناسی برپا شده که اکثریت آن به دنبال کارهای سیاسی بودند و با قوی وارد شدن بنیاد ایران شناسی به فعالیت های پژوهشی و فرهنگی در حوزه ایران شناسی می‌توان گام موثری در شناخت درست از ایران اسلامی و باستان گام برداشت.


آیت الله شعبانی امام جمعه همدان نیز در این دیدار گفت: امام جمعه همدان گفت:  همدان تلفیقی از علم و عشق است،  علم بوعلی و عشق باباطاهر و به فرموده رهبر همه ارزش‌های تمدن یک کشور در همدان جمع است.


نماینده ولی فقیه در همدان گفت: کار فرهنگی بدون حمایت قطعاً بی‌ثمر است و با توجه به اینکه آماده سازی طرح پایش تاریخ و فرهنگ استان همدان انجام شده نیازمند حمایت برای نشر و ترویج آن هستیم.


امام جمعه همدان گفت: باید ثمره فعالیت ها و کارهای بنیاد ایران شناسی ملموس باشد و با توجه اینکه شهر همدان شهر پرسابقه‌ای است قطعاً بر پایه همایش‌های ایران شناسی هویت ایرانی اسلامی را در بین جوانان گسترش خواهد داد و با توجه به اینکه همدان با نام پایتخت و تاریخ و تمدن شناخته شده باید اقدامات عملی بر روی انجام شده و نیازمند حمایت و گسترش دانش از گذشتگان به آیندگان هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید