کد خبر:48254
پ


از پوستر هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی در منزل علی جهانپور نویسنده همدانی رونمایی شد.


به گزارش
روزانه نیوز از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیین رونمایی از پوستر هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در منزل شخصی علی‌ جهانپور نویسنده همدانی با حضور حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی؛ عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ کیوان الوندی، مدیرکل سازمان صدا و سیمای مرکزی استان همدان؛ معصومه ابراهیمی‌هژیر، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان؛ میثاق گودرزی، مدیر کتابخانه ملی و اسنادغرب کشور؛ هادی شیر محمدی، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و نویسندگان و شاعران برجسته استان همدان برگزار شد.


جهانپور از ستاره‌های درخشان آسمان پرستاره همدان است
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور و نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار کرد: استان همدان در طول تاریخ آسمانش پر ستاره بوده و هست و فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با جمعی از مردم و مسئولان استان همدان نیز بر همین نکته تأکید می‌کند.


حمیدرضا حاجی‌بابایی با بیان اینکه علی جهانپور یکی از ستاره‌های فروزان آسمان پر ستاره استان همدان است افزود: معرفی گنجینه‌ها کار بسیار بزرگی است که توسط کتابخانه‌های عمومی انجام می‌شود تا جامعه، فرهیختگی علمی و ادبی خود در شهر را نشان دهد و گفتارهای صالح به جای گفتارهای بی ریشه و بی حساب کتاب در جامعه نشر و نمو پیدا کند.


وی با تأکید بر اینکه امروز از علی جهانپور به عنوان یک معلم تقدیر می‌شود تصریح کرد: وقتی سخن از معلم می‌شود همه هنرها از جمله نویسندگی، نقاشی، کارگردانی و را در بر می‌گیرد.


بیش از یک هزار و 300 برنامه در هفته کتاب


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار کرد: هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 23 تا 30 آبان ماه با شعار «آینده خواندنی است»برگزار خواهد شد و یک هزار و300 برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی سطح استان همدان در نظر گرفته شده است.


عاطفه زارعی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی هفته کتاب سال جاری در استان همدان قدرشناسی از نویسندگان بومی است افزود: به همین منظور برای آشنایی بیشتر جامعه و قدردانی از زحمات نویسندگان رونمایی از پوستر هفته کتاب نهاد کتابخانه‌های عمومی در منزل نویسنده بومی همدانی برگزار شد.


وی تأکید کرد: با توجه به شعار امسال یعنی آینده خواندنی است کتابخانه‌های عمومی به صورت ویژه بر روی کودکان و نوجوانان تمرکز کردند و برنامه‌های مختلفی به همین منظور پیش بینی شده است.


همه کتاب‌های یک نویسنده به مانند فرزندان او هستند
نویسنده کتاب شکوه الوند نیز در این آیین اظهار کرد: قلم بسیار مقدس است و قرآن مجید در بسیاری از آیات به قلم و اهمیت آن تأکید و نگاه‌ها را به آن معطوف کرده است.


علی جهانپور با بیان اینکه 47 سال به کار تدریس اشتغال داشتم افزود: در زمانی که تدریس می‌کردم زمان زیادی برای نوشتن نداشتم اما ورزش کوهنوردی را بسیار انجام می‌دادم و علاقه عجیبی به الوند داشتم به همین منظور موارد را نوشته و نگهداری کردم تا اینکه در زمان جنگ تحمیلی همه یادداشت را در حیاط خانه در گودالی چال کردم، پس از این اقدامی مدت زمانی گذشت تا اینکه بمباران انجام و خانه ما خراب شد پس از پایان جنگ فرزندانم را جمع کردم و گفتم در حیاط خانه ما گنج هست که همراه با هم دست نوشته‌ها را درآوردیم.


وی با بیان اینکه در سال ۷۳ بازنشسته شدم و کتاب شکوه الوند را بر اساس همان نوشته به چاپ رساندم تصریح کرد: سپس کتاب‌های دیگر را به نگارش درآوردم، همه کتاب‌های نویسنده مثل بچه‌های آدمی می‌مانند.


سیدعلی‌اکبر فامیل‌روحانی، عضو هیأت علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نیز جهانپور نقاش و کارگردان را علاوه بر جهانپور نویسنده معرفی کرد که آثارش بر روی دیوارها منزل نقش بسته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید