کد خبر:44808
پ

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، حداقل سن برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی شش سال و حداکثر سن در مدارس شهری ۸ سال و مدارس روستایی ۱۰ سال است.

به گزارش روزانه نیوز از ایسنا، ثبت نام کلاس اولی‌ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ـ۱۴۰۲ از نهم اردیبهشت سال جاری آغاز و سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از بهمن ماه سال گذشته شروع شده این در حالیست که ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌پایه دوره ابتدایی در صورت عدم تغییر مدرسه، توسط مدیر همان مدرسه انجام می‌شود لذا والدین برای ثبت نام فرزندان میان‌پایه خود نیاز به مراجعه به مدرسه ندارند.

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش حداقل دامنه سنی مورد قبول برای ثبت نام در پایه اول ابتدایی مدارس شهری و روستایی، اول مهر ۱۳۹۶ و حداکثر دامنه سنی مورد قبول برای ثبت نام دراین پایه در مدارس شهری اول مهر ۱۳۹۴ و در مدارس روستایی اول مهر ۱۳۹۲ است.

والدین می‌توانند از طریق سامانه my.medu.ir برای ثبت نام نوآموز خود اقدام کنند.

طبق اطلاعات ارائه‌شده در سامانه my.medu.ir در بخش پیش‌ثبت‌نام کلاس اول دبستان، شرایط سنی ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی بدین شرح است:

درج اطلاعات شناسنامه نوآموز، شناسنامه والدین و ثبت یک شماره تلفن همراه هم در این سامانه الزامی است.

با این حال اگر کودکی در دامنه‌ سنی مذکور نباشد، اولیاء می‌توانند با مراجعه به دبستان مد نظر برای ثبت نام، از مدیر مدرسه بخواهند تا اقدامات قانونی برای ثبت نام فرزند را از طریق کمیسیون خاص فراهم کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید