کد خبر:47186
پ


رئیس اداره کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از ممنوعیت تردد وانت بارهای حامل بار بدون بارنامه در جاده‌های بین شهری خبر داد.

به گزارش روزانه نیوز از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی استان همدان، جمشید عظیمی رئیس اداره کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان اظهار کرد: با توجه به افزایش تقاضای حمل و نقل ناوگان وانت بار بین شهری به دلیل پایین بودن کرایه حمل، تخلیه آسان و سرعت بارگیری بالا، ضرورت اخذ بارنامه از طریق شرکت‌های حمل و نقل کالا در دستور کارسازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به الزامی بودن دریافت کارت هوشمند و بارنامه از سوی ناوگان وانت بار از سال 94 و اطلاع رسانی‌های انجام شده و گذشت زمان مناسب برای تطبیق این دسته ناوگان با ضوابط قانونی، با هماهنگی انجام شده با قرارگاه پلیس راه در سال جاری از تردد ناوگان وانت بار حامل بار فاقد بارنامه در جاده‌های برون شهری جلوگیری می‌شود.

عظیمی ادامه داد: به همین منظور لازم است مالکان و رانندگان این دسته ناوگان که قصد فعالیت در جاده‌های بین شهری را دارند، هر چه سریع‌تر برای دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراجعه کنند.

وی ابراز کرد: لازمه صدور بارنامه برای رانندگان و ناوگان حمل و نقل عمومی داشتن صلاحیت‌های فردی راننده و ناوگان است که در این خصوص رانندگان قبلاً باید نسبت به دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان اقدام کرده باشند.

رئیس اداره کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان ساماندهی و ایجاد نظم در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده‌های بین شهری و ارتقای ایمنی جاده‌ها را از دیگر اهداف برشمرد و بیان کرد: ارائه هرگونه خدمات به ناوگان حمل و نقل وانت بارها با توجه به پیمایش و صدور بارنامه انجام می‌شود.

این مسؤول اضافه کرد: رانندگان وانت بارهای استان همدان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان و انجمن‌های صنفی رانندگان کالا در شهرستان‌های محل سکونت خود مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید