کد خبر:50351
پ
رییس اتحادیه سراسری کانون وکلای کشور ترکیه گفت: اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین و غزه از آبان امسال یک نسل کشی آشکار بود.

ارینچ ساکان روز سه شنبه در حاشیه نشست هم اندیشی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران و ترکیه به میزبانی همدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رژیم صهیونیستی اشغال سرزمین فلسطین را از سال ۱۹۴۸ آغاز کرد و این اقدام آنها موجب نسل کشی شد.

وی اضافه کرد: به عنوان اتحادیه سراسری کانون های وکلای ترکیه عنصرها و مصادیق جرم اسراییل را تنظیم و در قالب یک کیفرخواست به دیوان و مراجع صالح تقدیم شد.

رییس اتحادیه سراسری کانون وکلای کشور ترکیه ادامه داد: با این وجود این گونه اقدامات و محکومیت توسط کانون وکلا، خروجی خاصی نداشته و ۱۰ هزار کودک و زن بی دفاع در غزه جان باختند.

ساکان با بیان اینکه اتحادیه سراسری کانون های وکلای فلسطین هم به علت بمباران ویران شد و بسیاری از وکلا جان باختند گفت: انتظار می رود تمامی اتحادیه سراسری وکلا متحدانه، اقدامات مناسب و موثر علیه اسراییل انجام دهند.

رییس اتحادیه سراسری کانون وکلای کشور ترکیه بیان کرد: شعر سعدی شیرازی شاعر مشهور و بزرگ ایرانی مبنی بر« بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار» بر سر در ورودی سازمان ملل نصب شده است که تنها نوشتن و نصب این شعر در بناها کافی نیست باید اینها در قلب حک شده و برای عملی شدن آن اقدام کرد.

ساکان ادامه داد: اتحادیه کانون های وکلا کشور ترکیه و ایران به صورت مشترک اقدامات رژیم صهیونیستی و نسل کشی مردم غزه را محکوم می کند.

وی گفت: نشست هم اندیشی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران و ترکیه با رویکرد راهکارهای تقویت ارتباط و مستحکم شدن تعامل کانون وکلا ایران و ترکیه برگزار شد.

رییس اتحادیه سراسری کانون وکلای کشور ترکیه اضافه کرد: همچنین در این نشست درباره اهمیت و ضرورت قدرت یافتن کانون وکلا صحبت و به ضرورت و اهمیت استقلال وکیل تاکید شد.

ساکان، لازمه برقراری عدالت در جهان را وجود وکلایی مستقل از نظام قضایی دانست و افزود: در دستگاه قضایی دادیار و بازپرس خدمات دولتی ارائه می دهند و این افراد در دوره های مختلف همواره زیر فشارهای متعدد هستند بنابراین آنچه می تواند استقلال وکلا را حفظ کند استقلال وکیل و وکلا از قوه قضاییه است.

وی تاکید کرد: استقلال وکلا را نباید امتیازی برای این قشر تلقی کرد بلکه این امر به خاطر این است حقوق شهروندان به طور کامل محقق شود و برای دادرسی عادلانه و حیات مردم، این آزادی و استقلال وکیل را می خواهیم.

برگزاری کارگاه حقوق رسانه برای اهالی رسانه همدان

رئیس کانون وکلای استان همدان خبر از برگزاری کارگاه حقوق رسانه برای اهالی رسانه استان داد.

مهدی غلامی جلال در جمع خبرنگاران با تبریک روز وکیل مدافع اظهار داشت: آموزش حقوقی برای افراد رسانه حلقه مفقوده بوده که برای آگاهی اهالی رسانه کارگاهی به زودی برگزار خواهد شد که برای این منظور اساتید کارگاه مشخص شدند اند.

وی ضمن دعوت مردم برای حضور در پای صندوق های رای از آنها خواست در انتخاب نامزد مورد تایید برای ورود به خانه ملت از حقوق دانان مشورت بگیرند.

رییس کانون وکلا دادگستری همدان بیان کرد: کشورهای پیشرفته دارای حاکمان حقوق دان بودند و کمتر کشوری در جامعه جهانی داریم که از حقوق دانان در سطوح بالا خالی باشد و به موفقیت هم دست یابد.

غلامی جلال افزود: باید در انتخابات پیش رو افراد دلسوز برای نظام انتخاب شوند تا آگاهانه با تصویب طرح هایی زمینه ساز تقویت کانون های مدنی باشند.

وی اظهار کرد: کانون وکلا دادگستری همواره دغدغه کشور، میهن دوستی و هموطنان را دارند و همواره به برون رفت کشور از مشکلات در ابعاد مختلف کمک می کنند.

رییس کانون وکلا دادگستری همدان افزود: بنابراین به فکر برگزاری همایشی بودیم که بازخورد جهانی داشته باشد تا به حاکمان و دلسوزان این پیام را القا کنیم که کانون وکلا دادگستری می تواند سکوی پرتابی برای کشور در عرصه بین المللی باشد.

غلامی جلال اضافه کرد: همچنین با برگزاری این نشست می توان استان را به کشورها همسایه که بیشترین اشتراکات قومی، فرهنگی، زبانی و مذهبی دارد معرفی کرد.

وی ادامه داد: در این نشست ۱۸۰ وکیل ترکیه ای با ظرفیت های مختلف شهر همدان آشنا شدند.

رییس کانون وکلا دادگستری همدان گفت: هفتم اسفند روز استقلال کانون وکلا است و این روز برای عدالت خواهان، آزادیخوای خواهان و افراد دارای کرامت بسیار ارزشمند است.

غلامی جلال افزود: هر چند موضوع استقلال وکلا بحث پر چالش است که از مناظر مختلف می توان آن را مورد نقد و بحث قرار داد اما استقلال وکلا مبنای عقلایی دارد.

وی بیان کرد: در صورت استقلال وکلا هر انسانی می تواند وکیلی انتخاب کند که وابسته به هیچ ارگان و نهادی نیست و وکیل هم آزادانه از حق موکل خود دفاع کند.

رییس کانون وکلا دادگستری همدان یکی از مولفه های مهم برای خروج از انزوا را توجه به سمن ها و نهادهای مستقل دانست و اظهار کرد: اعتبار جهانی و مشروعیت هر حاکمیتی وابسته به سمن ها مستقل است و کانون وکلای دادگستری مهمترین نهاد مستقل در کشور به شمار می رود.

غلامی جلال ادامه داد: آیا مشاوران حقوقی و وکلای آن کشور آزادانه می توانند در برابر شهروندان و حکومت، از یک سرمایه گذار خارجی دفاع کنند یا خیر ، که این مهم در صورت استقلال وکلا محقق می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید