کد خبر:48295
پ

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از رشد چهار برابری احداث گلخانه در سال جاری نسبت به برنامه وزارتخانه خبر داد و گفت: در مجموع 340 هکتار گلخانه در دولت سیزدهم تغییر کاربری و معرفی به بانک شده که این رقم نشان از شتاب نهضت گلخانه سازی در دولت سیزدهم در استان همدان دارد.

به گزارش روزانه نیوز از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، رضا بهراملو با بیان اینکه برنامه وزارتخانه در توسعه کشت گلخانه‌ها در استان طی سال 1401 و 1402 هر سال 25 هکتار اعلام شد اظهار کرد: از ابتدای احداث گلخانه‌ها حدودا از 20 سال پیش تا ابتدای دولت سیزدهم 220 هکتار گلخانه در استان همدان اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال 1401، برای 240 هکتار گلخانه تغییر کاربری صورت گرفته است افزود: امسال نیز تا پایان آبان ماه 100 هکتار تغییر کاربری، صدور مجوز و معرفی به بانک انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: با این توضیحات درخواهیم یافت که استان چهار برابر برنامه وزارتی در زمینه احداث و ایجاد گلخانه اقدام داشته اگرچه این رقم تا پایان سال افزایش نیز خواهد داشت.

بهراملو با تاکید بر اینکه در مجموع 340 هکتار گلخانه در دولت سیزدهم تغییر کاربری و معرفی به بانک شده که بخشی به بهره‌برداری رسیده و بخش دیگر در مرحله دریافت تسهیلات است اضافه کرد: در سال جاری حدود 95 مورد گلخانه به مساحت 100 هکتار با نیاز تسهیلاتی یک هزار و 400 میلیارد تومان منتظر دریافت تسهیلات هستند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از حمایت‌های استاندار به ویژه در راستای اعطای تسهیلات گفت: این مهم از بانک کشاورزی مرکز در حال پیگیری است تا از تسهیلات ملی در این حوزه بهره‌مند شویم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه طی دو سال گذشته 1.5 برابر 20 سال گذشته در حوزه احداث و ایجاد گلخانه کار شده است خاطرنشان کرد: با توجه به بحران آبی استان، اقدامات خوبی در توسعه کشت گلخانه‌ای صورت گرفته است.

بهراملو در بخش دیگر به احداث و ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای اشاره کرد و یادآور شد: 141 هکتار شهرک گلخانه‌ای در قالب 9 شهرک آماده و در حال بهره‌برداری همچنین دو شهرک خصوصی به مساحت 55 هکتار در حال بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه 150 هکتار برنامه امسال شهرک‌های گلخانه‌ای استان اعلام شده است اضافه کرد: از این میزان 86 هکتار در دست اجراست که به تفکیک شامل 36 هکتار در فامنین، 40 هکتار در بهراز اسدآباد و 10 هکتار در حسین‌آباد ملایر در دست اجرا قرار دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید