کد خبر:48452
پ

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: همشهریان این استان ، تا روز سه شنبه 30 آبان از تردد و اتراق در کنار رودخانه ها، مسیل ها، حاشیه سدها و دیگر تاسیسات آبی خودداری کنند.

به گزارش روزانه نیوز از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، رضا اخلاص مند در جلسه امروز کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت که با موضوع مدیریت سیلاب های احتمالی برگزار شد، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش بینی جهانی هواشناسی و مدل های بارش و روان آب مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی تا روز سه شنبه 29 آبان با مخاطره رگبار شدید باران، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها همراه خواهد شد.


 وی اظهار داشت: مردم از تردد و اتراق در منطقه‌های پرخطر و همچنین از چرای دام در این مناطق جدا خودداری کنند.


 اخلاص مند ادامه داد: سدهای هشت گانه استان همدان از نظر پایداری و کنترل سیلاب های احتمالی وضعیت مطلوبی دارند اما احتمال طغیان رودخانه‌ها به دلیل بارش ها وجود داشته و تقاضای ما از مردم این است که از اتراق و تردد در اطراف رودخانه ها مسیل ها حاشیه سدها به طور جد خودداری کنند.
 وی با بیان اینکه شدت بارش ها در نیمه جنوبی استان بیشتر است: با توجه به ماهیت فصل پاییز هر لحظه امکان بارش های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه ها وجود دارد.


 اخلاص مند بیان کرد: نیروهای شرکت آب منطقه ای در حال آماده باش هستند و در صورت کسب اطلاع در سریع‌ترین زمان ممکن به محل بروز حادثه اعزام و نسبت به رفع مشکل اقدام خواهد شد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید