کد خبر:51701
پ

رئیس خانه مطبوعات استان همدان در راستای تعامل بیشتر با روابط‌عمومی ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی، خصوصی و غیردولتی پیشنهاداتی ارائه داد.

به گزارش روزانه نیوز، مهرداد حمزه ضمن تبریک روز و هفته ارتباطات و روابط‌عمومی به همه فعال در این حوزه، با توجه به رابطه تنگاتنگ رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها پیشنهاد داد تا در راستای بالابردن سواد رسانه‌ای، دوره‌های تخصصی خبرنویسی، گزارش‌نویسی و عکاسی را برای مدیران و پرسنل روابط‌عمومی ادارات و سازمان‌ها و نیز مسئولین روابط‌عمومی هر دستگاه در شهرستان‌های استان برگزار کند.

به گفته وی، با توجه به گسترش فضای مجازی و راه‌اندازی کانال‌ها و صفحات مجازی مختلف، خانه مطبوعات استان همدان درخواست دارد تا روابط‌عمومی‌ها اخبار، گزارش‌ها و اطلاعیه‌های مجموعه خود را تنها از طریق رسانه‌های رسمی و دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر و در اختیار مردم و افکار عمومی قرار دهند و از هرگونه پاسخ رسمی به رسانه‌های فاقد مجوز خودداری کنند که برای این منظور در سایت ای‌رسانه وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لیست تمام رسانه‌های دارای مجوز موجود است.

رئیس خانه مطبوعات استان همدان تصریح کرد: همان‌گونه که استاندار همدان همواره تاکید کرده اند از ظرفیت خبرنگاران و نیز عکاسان خبری برای پوشش اخبار و برنامه‌ها و نیز همکاری با ادارات و سازمان‌ها مد نظر قرار گرفته شود.

حمزه در خصوص موضوع خرید اشتراک روزنامه‌های سراسری و محلی و نشریات محلی مانند هفته‌نامه‌ها، ماهنامه‌ها و…. همواره مورد تاکید مدیران ارشد استان بوده و هست، گفت: در این راستا درخواست می‌شود مدیران دستگاه‌های دولتی، مسئولین روابط‌عمومی و نیز مدیران دستگاه‌ها در شهرستان‌ها از محل یک درصد اعتبارات فرهنگی این مسأله را مورد توجه جدی قرار دهند.

وی اشاره کرد: در بحث گزارش‌های خبری در قالب رپرتاژ روابط عمومی‌های تلاش کنند تا عدالت‌محور جلو رفته و همه رسانه‌ها اعم از روزنامه‌ها، نشریات چاپی، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری را در نظر داشته باشند. براساس قانون هیچ منعی برای سفارش دادن گزارش‌های خبری به خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری وجود ندارد.‌

این مقام مسئول افزود: همکاران خبری ما در شهرستان‌ها زحمات فراوانی در حوزه اطلاع‌رسانی می‌کشند و  تاکید ما این است که فرمانداران محترم به همه ادارات شهرستانی ابلاغ کنند تا ضمن ارج نهادن به زحمات این عزیزان، در سفارش گزارش‌های خبری به فعالان خبری شهرستان‌ها بیش از گذشته  تلاش کنند.

حمزه با بیان اینکه عکاسان خبری استان جزو برترین عکاسان کشوری هستند و گزارش‌های آن‌ها همواره در صدر بازدید گزارش‌های تصویری در کشور است، خانه مطبوعات درخواست دارد: ضمن دعوت از عکاسان در برنامه‌های خبری، از ظرفیت این عزیزان برای مستندسازی برنامه‌های خود نیز استفاده کنند.

وی برگزاری نشست‌های خبری و تورهای رسانه‌ای به شکل مطلوب را دغدغه روابط‌عمومی ها و خانه مطبوعات استان بوده است لذا پیشنهاد کرد: در این راستا خانه مطبوعات استان و شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان در نشست مشترکی دستورالعمل و شیوه برگزاری موثرتر این برنامه‌ها را تصویب و به مدیران روابط‌عمومی ابلاغ کرده است تا نتیجه بهتری از جلسات و برنامه‌ها حاصل شود.

رئیس خانه مطبوعات استان همدان تاکید کرد: مدیران ادارات و دستگاه‌های دولتی تلاش کنند تا نیروهای توانمند و زبده را در روابط‌عمومی‌ها به‌کار گیرند که خوشبختانه در حال حاضر اکثریت روابط‌عمومی‌های استان از بین افراد متخصص و توانمند هستند. که خانه مطبوعات استان با توجه به حساسیت موضوع درخواست دارد در صورت جابجایی مدیران روابط‌عمومی، این مسأله از طریق راه‌های موجود اطلاع‌رسانی شده، مدیر جدید معرفی و شماره تماس وی برای رسانه‌ها و خبرنگاران ارسال شود.

حمزه اظهارداشت: خانه مطبوعات استان همدان پیشنهاد می‌کند در هر یک از دستگاه‌های دولتی، خصوصی و غیردولتی فضایی تحت عنوان ایستگاه روزنامه‌خوانی راه‌اندازی شود تا ضمن استفاده پرسنل آن مجموعه از این فضا،  مردم و مراجعین نیز بتوانند از آن بهره مند شود.

وی یادآورشد: مدیران روابط‌عمومی پیگیر مطالبات معوق رسانه‌ها از دستگاه مربوطه باشند و در صورت امکان با همکاری خانه مطبوعات دوره‌های کوتاه مدت چند ساعته برای آشنایی بیشتر خبرنگاران با مسائل تخصصی مربوط به آن مجموعه برگزار کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید