کد خبر:42292
پ

معاون آموزش متوسطه استان همدان با اشاره به معرفی برگزیدگان جشنواره ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی گفت: چهار دانش آموز از این استان با کسب رتبه برتر در این جشنواره خوش درخشیدند.

به گزارش روزانه نیوز از روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، احمد آقامحمدی در خصوص چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی اظهار داشت: این جشنواره بزرگترین رویداد نوآورانه دانش آموزی سال ۱۴۰۱ که به نام «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری شده، است.

وی با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۰ هزار تیم دانش آموزی برای شرکت در این دوره از مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی، افزود: پس از بررسی و داوری در مرحله مقدماتی، در مجموع بیش از ۸۷۰ نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

معاون آموزش متوسطه استان همدان با بیان اینکه از این میان چهار نفر از دانش آموزان استان موفق به کسب رتبه های کشوری شدند گفت: متین زندی در رشته برنامه نویسی اسکرچ، ربات جنگجو و ربات فوتبالیست رتبه سوم، برنا افضلی در رشته برنامه نویسی اسکرچ جونیور رتبه سوم، کسرا افضلی در رشته برنامه نویسی اسکرچ جونیور رتبه سوم و احمدرضا قدیمی در رشته برنامه نویسی اسکرچ جونیور رتبه چهارم را کسب کردند.

اسکرچ جونیور یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است که کودکان خردسال (۵-۷ ساله) را قادر می سازد تا داستان ها و بازی های تعاملی خود را بسازند.

آقامحمدی افزود: راه یافتگان به مرحله نهایی چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی، به مدت ۲ روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.

استان همدان بیش از ۳۰۷ هزار دانش آموز دارد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید