کد خبر:48343
پ

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان از کشف 17 قلم اشیاء تاریخی و فرهنگی مربوطه به هزاره اول قبل از میلاد خبر داد.


به گزارش
روزانه نیوز از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان، سرهنگ جواد خدامرادی دوشنبه 22 آبان‌ماه گفت: برابر اطلاع و اخبار واصله از فراجای استان مبنی بر پیدایش تعدادی اشیاء عتیقه موضوع در دستور کار یگان حفاظت قرار گرفت که با همکاری فراجا و نیز پلیس امنتیت اقتصادی این اشیاء که توسط شخصی از باغداران منطقه بصورت اتفاقی پیدا شده بود تحویل این یگان شد.


فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان گفت: این آثار که شامل 7 قطعه ظرف سفالی سالم و 3 ظرف مفرغی سالم و 7 ظرف سفالی شکسته است به گفته کارشناسان دارای قدمت 3هزار ساله است.


خدامرادی افزود: بیشتر ظروف سفالی کشف شده ساده و بدون نقش و نگار هستند و فقط در برخی از آنها تزئیناتی به شکل هندسی و هاشور دیده می شود.


او ضمن تقدیر از این اقدام شایسته این همشهری فرهنگ گفت: در راستای جلب مشارکتهای مردمی یگان حفاظت آماده دریافت هرگونه اطلاعات و اخبار مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی در حفظ و ضیانت از آثار تاریخی و فرهنگی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید