کد خبر:50948
پ

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: برای تعطیلات فطر
45 درصد ظرفیت اقامتی در هتل‌های همدان رزرو است.

به گزارش روزانه نیوز، علی خاکسار در خصوص تعطیلات پیش رو و آغاز پیک سوم سفر به استان همدان گفت : پیش‌بینی می‌شود در تعطیلات عید فطر شاهد حضور گردشگران بیشتری در همدان باشیم و به‌همین منظور شهرستانهای جایگزین برای پذیرش مسافران در استان همدان تعیین شد.


وی عنوان کرد: طبق بررسی‌ها بطور میانگین 45 درصد ظرفیت هتل‌ها و 35 درصد ظرفیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی و دیگر مراکز اقامتی استان همدان برای تعطیلات عید فطر پیش روی رزرو شده‌اند.


معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت : هرسال همدان در این ایام به دلیل نزدیک بودن به پایتخت مقصد مسافران پایتخت‌نشین بیشتری است و در تلاش هستیم با همکاری همه دستگاه‌ها شرایط مناسب‌تری را برای حضور گردشگران در این تعطیلات مهیا کنیم.


خاکسار یادآور شد : در سالهای قبل از شیوع کرونا هم در چنین ایامی استان مقصد سفر مسافران بیشماری بود و برای اسکان مسافران مجبور می‌شدیم سالن‌های ورزشی و دیگر مراکز اضطراری را برای ارایه خدمات مطلوب‌تر به چرخه میزبانی از گردشگران اضافه کنیم از اینرو در سال جاری نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.


وی با اشاره به ظرفیت اسکان رسمی استان که بالغ بر ۴هزار و۲۰۰تخت است گفت : به دلیل بازگشت دانش آموزان به مدارس پس از نوروز از ظرفیت مدارس نمی‌توانیم استفاده کنیم از اینرو از مهمانسراهای اداری برای اسکان کمک خواهیم گرفت، که در این زمینه هماهنگی‌های اولیه را با دستگاه‌های اجرایی انجام داده‌ایم.


معاون گردشگری یادآور شد : با هماهنگی و تاکید ستاد خدمات سفر کشور ستاد، سفر استان‌ها آمادگی پذیرش مسافر را از آغاز نوروز تا پایان عید فطر دارند و البته درکنار این هماهنگی‌ها نظارت‌های لازم را در زمینه ارایه خدمات گردشگری مطلوب با پیشبینی برنامه‌های فرهنگی در همدان همزمان با استانهای دیگر انجام داده‌ایم.


خاکسار گفت : راهنمایان گردشگری نیز برای ارائه توضیحات تخصصی گردشگری به میهمانان استان در موزه‌ها حضور خواهند داشت و از آنجا که معرفی ظرفیت‌های گردشگری کمتر شناخته شده به توزیع سفر در استان کمک خواهد کرد از توانمندی راهنمایان گردشگری و معرفی این مناطق در مراکز اصلی گردشگری استان کمک خواهیم گرفت.


او بر آمادگی شهرستانهای استان برای جذب گردشگر اشاره و تاکید کرد و گفت : پیش‌بینی میشود آمار حضور گردشگران در همدان بالا باشد از اینرو شهرهای جایگزین را همانند نوروز برای پذیرش مسافران در استان معرفی خواهیم کرد، در حال حاضرشهرهای جایگزین در استان شهرستان‌های ملایر ، نهاوند، تویسرکان و کبودراهنگ شهرهای جایگزین هستند که در صورت تکمیل ظرفیت اقامتی همدان از این شهرستانها کمک خواهیم گرفت.


معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان به ظرفیت بخش خصوصی در استان همدان اشاره کرد و گفت : بخش خصوصی در استان با ارائه برنامه‌های مدون در میزبانی از گردشگران اعلام آمادگی کرده اند تا گردشگران تعطیلات ۳روزه عید فطر در همدان را به خوبی سپری کنند.


خاکسار با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شاهد حضور پرشور گردشگران خاکسار در ایام عید فطر در همدان باشیم، گفت: هرساله همدان در این ایام به دلیل نزدیک بودن به پایتخت، همدان شلوغ می‌شود و تلاش می‌کنیم با همکاری همه دستگاه‌ها شرایط را برای حضور گردشگران مهیا کنیم.


او گفت : ساعت کار موزه‌ها و اماکن تاریخی 9 صبح لغایت 19 است و درصورت استقبال بیش از حد، قابل افزایش است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید