کد خبر:41392
پ

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از پرداخت ۷۱۷ میلیارد و ۸۶۸ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در این استان خبر داد.

یوسف شعبانی افزود: تسهیلات مشاغل خانگی با محوریت صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان با هدف حمایت از اشتغال و کارآفرینی جوانان به تعداد هزار و ۳۹۷ طرح از سوی بانک‌های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

او، ایجاد اشتغال و حمایت از مشاغل خرد و کوچک را از سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم دانست و گفت: پرداخت هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی امسال به چهار بانک رفاه، توسعه تعاون، کشاورزی و پست بانک استان ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از راه اندازی نمایشگاه و بازارچه عرضه و فروش موقت در تمامی شهرستان‌ها به منظور حمایت از مشاغل خانگی خبر داد و اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه‌ها فرصتی برای توانمندسازی کسب و کار‌های خرد و خانگی است و در افزایش اعتماد به نفس صاحبان این حرفه‌ها در تامین اقتصاد خانواده خود نقش موثری ایفا می‌کند.

شعبانی با بیان اینکه اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی دولت است گفت: هزار و ۳۵۴ نفر جویای کار از ابتدای امسال تاکنون از طریق مراکز کاریابی‌های استان همدان مشغول به کار شدند.

به گفته استاندار همدان ایجاد اشتغال برای ۲۳ هزار و ۵۸۹ نفر در سال جاری هدف‌گذاری شد که در طول هشت ماه گذشته ۱۴ هزار و ۶۲۳ شغل، معادل ۶۲ درصد اشتغالزایی استان محقق شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید