کد خبر:2340
پ

به گزارش روزانه نیوز  شیرزاد جمشیدی با اشاره به عملکرد شاخص این شرکت طی سال 98 اظهار داشت: یکی از شاخص‌های توزیع نیروی برق، کنترل و کاهش پیک بار برق است که در این راستا هر ساله برنامه‌های منسجمی پیش‌بینی و اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه پیک بار مصرف انرژی استان همدان در سال 98 به 694 مگاوات رسید، افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته این میزان نسبت به پیک بار سال 97 که 687 مگاوات بود یک درصد رشد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به مشارکت و همراهی خوب مشترکین برق استان ابراز داشت: توانستیم تابستان سال 98 را بدون هیچ گونه خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه در سال 98 با رشد 4.5 درصدی مصرف برق نسبت به سال 97 مواجه بودیم، گفت: بیشترین سهم رشد مصرف در تعرفه صنعتی بود که نشان‌دهنده رونق تولید در بخش صنعت استان است که نسبت به سال 97 شاهد رشد 15 درصدی بودیم.

جمشیدی با اشاره به اجرای طرح‌های تشویقی در تعرفه‌های مختلف عنوان کرد: در این زمینه 5 هزار و 685 مشترک در تعرفه‌های صنعتی، کشاورزی، ادارات، سایر مصارف و ایستگاه‌های CNG با این شرکت تفاهمنامه همکاری منعقد کردند.

وی ادامه داد: نتیجه این مشارکت و همکاری در مجموع موجب کاهش حدود 102 مگاواتی دیماند در تعرفه‌های مختلف بود که مشترکین به ازای میزان مشارکت خود پاداش نیز دریافت کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: مبلغ پاداش و تخفیف در نظر گرفته شده برای مشترکین حدود 3 میلیارد و 450 هزار تومان برای مشترکین همکار بود که در قبوض برق آنان اعمال شد.

وی با اشاره به ظرفیت استان همدان در زمینه نصب نیروگاه خورشیدی ابراز داشت: استان همدان به عنوان یکی از قطب‌های نیروگاه‌های خورشیدی در کشور به شمار می‌رود و در حال حاضر نیز با احداث یک نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی و یک نیروگاه 6 مگاواتی CHP در سال 98 و همچنین 380 کیلوات نیروگاه خورشیدی تک مشترک توانستیم ظرفیت نیروگاه تجدیدپذیر استان را به حدود 60 مگاوات افزایش دهیم.

جمشیدی با اشاره به برنامه‌های سال جاری خاطرنشان کرد: امید است در صورت مهیا شدن شرایط در سال 99 نیز حدود 15.6 مگاوات دیگر به ظرفیت تولید نیروگاه‌های تجدیدپذیر استان اضافه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید