کد خبر:2631
پ

به گزارش روزانه نیوز امیر حاتمی وزیر دفاع در مراسم تحویل دهی انبوه هواپیماهای بدون سرنشین رزمی به ارتش اظهار داشت: تعدادی پهپاد را آماده کرده‌ایم که به نیروی پدافند و نیروی هوایی ارتش تقدیم خواهد شد.

امیر حاتمی ادامه داد: این محصولات با توان داخلی صنایع دفاعی، دانشگاه‌های کشور و شرکت‌های دانش بنیان تهیه شده که دارای ویژگی منحصر به فردی است.

وی گفت: سه محصول امروز آماده شده که ویژگی‌های کلی آن را بیان می‌کنیم و جزئیات و توان عملیاتی آنها را فرماندهان نیروها توضیح خواهند داد.

وزیر دفاع افزود: این محصولات بخش مهمی از مأموریت‌های نیروهای پدافند و نیروی هوایی را پوشش خواهند داد و می‌توانند به عنوان هواپیمای هدف برای پدافند و همچنین برای مأموریت فریب در شبکه پدافندی دشمن مورد استفاده قرار بگیرند.

امیر حاتمی عنوان کرد: همچنین پهپادهایی که امروز به نیروی هوایی تقدیم می‌شود، می‌توانند به عنوان یک هواپیمای شناسایی در فاصله قابل توجه تحرکات دشمن را در اطراف مرزهای جمهوری اسلامی مورد رصد قرار دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به تجهیز انواع بمب و موشک، این پهپادها می‌توانند در مأموریت رزمی استفاده شوند.

وزیر دفاع با اشاره به ارتفاع خوب پروازی این پهپادها، اضافه کرد: این پهپادها در ارتفاع ۴۰ تا ۴۵ هزار پا پرواز خواهند کرد که ارتفاع خوبی است و همچنین این پهپادها دارای برد خوبی نیز هستند.

امیر حاتمی تصریح کرد: هواپیمای کرار، هواپیمای ابابیل ۳ و هواپیمای چند منظوره جت می‌توانند در شعاع هزار و پانصد کیلومتر مأموریت انجام دهند و کمک خواهند کرد که ایران امن تری داشته باشیم و مأموریت‌های دفاع از فضای کشور را با قوت انجام دهیم./ مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید