کد خبر:321
پ

محسن پورسیدآقایی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری تهران در خصوص وضع عوارض  وفق قانون اقدام کرده و اگر فرمانداری تهران مصوبه‌ای غیر از آنچه مطابق آن عمل شده در اختیار دارند، از آن بی‌اطلاع هستیم.

محسن پورسیدآقایی افزود: به نظر می‌رسد منظور فرماندار تهران در مصاحبه‌ی فوق این بوده که با استفاده از اختیارات دولت و پلیس، جرایم راهنمایی و رانندگی متخلفان ورود به محدوده‌ی زوج یا فرد در سال 97 اعمال نشود و یا بخشیده شود که ما هم  نه تنها مشکلی از بابت بخشودگی یا حذف جرایم مذکور نداریم بلکه از آن استقبال نیز می‌کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اما در مورد عوارض ورود به محدوده‌ی زوج یا فرد در سال 97 الزام قانونی داریم و حتی یک ریال آن را نمی‌توانیم ببخشیم چرا که اولا مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر را دارد و ثانیا فرمانداری تهران و هیات حل اختلاف آن را تایید کرده‌اند، این در حالی است که دیوان عدالت اداری نیز شکایت مطروحه در این خصوص را تا این تاریخ نپذیرفته و حداقل نقض نکرده است.

پورسیدآقایی با اشاره به این که معتقدم گفته‌های فرماندار تهران آن طور که باید منعکس نشده است تصریح کرد: به نظر می‌رسد شیطنت رسانه‌ای بیشتر از اطلاع رسانی دقیق و صحیح در انتشار این خبر نقش داشته است.

براساس گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، وی در پایان ضمن بازخوانی تبصره‌ی اصلاحی مصوبه‌ی 2422 و ماده‌ی 8 مصوبه‌ی 2418 شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر اخذ عوارض از تمامی خودروهای پلاک مخالفی که وارد محدوده زوج یا فرد شده و عوارض طرح ترافیک را نپرداخته‌اند باید شناسایی و هزینه‌ی عوارض را همانطور که در حساب بدهی مالکان لحاظ می‌شود پرداخت کنند،  تاکید کرد: قانون، قانون است و لازم الاجرا  و بنده به عنوان معاون شهردار و سایر مسئولین نیز موظف به اجرای دقیق و کامل قانون هستیم./ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید