کد خبر:1430
پ

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: کمیته ویژه سرمایه‌گذاری به‌منظور تعیین‌تکلیف و تسریع روند پروژه‌های سرمایه‌گذاری خاص در شورای شهر همدان تشکیل خواهد شد.

به گزارش روزانه نیوز حسین قراباغی در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا،افزود: به بار نشستن نتایج سرمایه‌گذاری نیازمند طی شدن روند طولانی است و انتظارات اعضای شورای شهر بر این است تا به دنبال خروجی کار باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر انتظارات شهروندان تنها به مباحث آسفالت ختم نمی‌شود، افزود: برای خروج از ركود اقتصادی، توجه ویژه به بخش سرمایه گذاری و گردشگری از اهمیت بالایی برخودار است که تمام تلاش این کمیسیون بر این محور بوده است تا از ظرفیت‌های شهر همدان در مسیر توسعه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری بهره‌مند شود.

قراباغی اظهار کرد: در دوره چهارم شورا، مبحث پیاده‌راه‌سازی به عنوان برند کشور مطرح بود که خوشبختانه رضایتمندی شهروندان را هم به دنبال داشت؛ اما در حال حاضر شاهد اقدام و عملکرد فاخری در شورای پنجم و شهردار منتخب و تیم اجرایی آن، نیستیم.

وی ادامه داد: خروجی حوزه سرمایه‌گذاری مدیریت‌شهری همدان هم مناسب نبوده است و نتایج آن ملموس نیست؛ هرچند تلاش و توان نیروهای مدیریتی و اجرایی را انکار نمی‌کنیم که اگر با همین روند پیش برویم، شاید شرایط موجود، تغییر کند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با تأکید بر هم‌افزایی و همراهی بیشتر واحدهای مختلف شهرداری و سایر ارگان‌های مربوطه، گفت: عملکرد اثربخش حوزه سرمایه‌گذاری، مستلزم فرآیند مشخص و مناسب است.

قراباغی با تأکید بر توجه و تمرکز میراث فرهنگی به‌ویژه در حوزه مدیریت شهری و گردشگری، گفت: شورای شهر همدان با در نظر گرفتن بسته‌های ویژه سرمایه‌گذاری و گردشگری، بستر مناسبی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به مطرح شدن پروژه‌های سرمایه گذاری پارک 235 هکتاری، بوستان 103 هکتاری ولایت، پارک آبی و پرندگان؛ خواستار تعامل و همکاری بیشتر برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت‌شهری در راستای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر شهر همدان شد.

قراباغی در زمینه سرمایه‌گذاری در سایت اکباتان بر اساس طرح اجرایی شده در چادگان اصفهان، اظهار کرد: مطالعات این طرح در شهر همدان بر اساس تأکیدات شورای شهر، در حال انجام است که تمامی مباحث شهرسازی، زیست محیطی و… آن لحاظ خواهد شد و تابع مباحث کارشناسی هستیم.

وی با بیان اینکه جذب توریست سلامت مورد تأکید شوراسترئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در ادامه گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود، جذب توریست سلامت مورد تأکید شورای شهر همدان است.

قراباغی با تأکید بر اینکه اراده اعضای این کمیسیون تخصصی بر این است تا احداث شهرک سلامت در شهر همدان تسریع یابد؛ اظهار کرد: جلسه‌های مختلفی با یک شرکت فعال گردشگری سلامت به عنوان انجمن دوستی ایران و عراق انجام شده که این شرکت گردشگری در ایران ثبت قانونی شده و هماهنگی‌هایی نیز صورت گرفته است تا از زیرساخت‌های درمانی و پزشکی شهر همدان بازدید داشته باشند.

عسگریان با بیان اینکه پروژه میدان میوه‌وتره‌بار جدید همدان تعطیل استرئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز در بازدید اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا از سایت میدان میوه‌وتره‌بار بزرگ و جدید همدان با بیان اینکه این پروژه بزرگ شهری، تعطیل است؛ گفت: در حال حاضر به نظر می‌رسد پس از متقاعد کردن شهرداری مبنی بر اینکه سرمایه‌گذار پیمانکار نیست، حال باید سرمایه‌گذار را در این زمینه، قانع کنیم.

سید مسعود عسگریان خطاب به سرمایه‌گذار این پروژه، اظهار کرد: متأسفانه شاهد اتلاف وقت 600 هزار شهروند همدانی توسط سرمایه‌گذار هستیم؛ زیرا نه تنها پروژه هیچ‌گونه پیشرفت فیزیکی نداشته است؛ بلکه روند و نحوه کار هم مورد تأیید نیست.وی معتقد است: پس از کش و قوس‌های فروان مبنی بر تصویب شیوه‌نامه نحوه فروش غرفه‌های میدان میوه‌و‌تره‌بار جدید انتظار می‌رفت که مجموعه سرمایه‌گذاری، وقت مناسب‌تر و بیشتری را برای جبران عقب ماندگی‌ها، به کار گیرد.

عسگریان با بیان اینکه 63 هزار مترمربع زیرساخت و 30 هزار مترمربع فضای عمومی در این پروژه تعریف شده است؛ اعلام کرد: سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری به عنوان مرجع رسمی و تخصصی سرمایه‌گذاری باید حداقل، هفته‌ای یک‌بار بازدید و جلسه مدیریت پروژه را پیگیری کند.

وی با تأکید بر اینکه اشتغالزایی و حمایت از سرمایه‌گذار در راستای توسعه شهر مدنظر شورای شهر همدان است؛ خواستار ارسال نامه‌ تذکر به سرمایه‌گذار پروژه سایت میدان میوه‌و‌تره‌بار جدید شهر همدان مبنی بر اینکه نحوه اجرای امور پروژه قابل قبول نیست، شد.

عسگریان افزود: در این راستا سرمایه‌گذار می‌بایست برنامه زمان‌بندی اجرای پروژه را به شهرداری ارائه دهد.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه به عنوان نماینده مردم بر اساس مراحل تعیین شده، مطالبه‌گر هستیم، گفت: باید شرایط عقب افتاده موجود در این پروژه بزرگ شهری، جبران شود و اگر سرمایه گذار، سرمایه کافی ندارد، اعلام شود تا شهرداری در زمینه نحوه ادامه همکاری تصمیم‌گیری کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید