کد خبر:2668
پ

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ در متن پیام وی آمده است:

براساس تقویم جمهوری اسلامی ایران،  ٢اردیبهشت‌ماه به نام «روز زمین پاک» نقش بسته است؛ روزی که ضرورت توجه به زمین را یادآور می‌شود و اینکه نبايد سياره خود « زمين» را فراموش كنیم.

  همگان می‌دانیم که  پاسداشت زمین و حفاظت از محیط‌زیست از شاخص‌های انکارناپذیر انسانی و جوامع توسعه‌یافته در مسیر دستیابی به توسعه‌پایدار است.

معتقدیم ناآگاهی و غفلت، بزرگ‌ترین مانع برای بهره‌مندی صحیح از منابع طبیعی موجود در این کره خاکی است و متأسفانه عده‌ای از انسان‌ها با ناسپاسی، زمین را زباله‌دان فرض کرده و با رهاکردن مواد و اجسام زائد و زباله‌های تولیدی، محیط‌زیست خود را آلوده می‌کنند.

در این بین نمایندگان پارلمان‌شهری همدان ‌از شهروندان عزیز دعوت می‌کنند تا با اندیشه درباره نعمت زمین و ارزش داشتن محیط‌زیست سالم و پاک، مجموعه مدیریت‌شهری و سایر ارگان‌های ذینفع را برای رفع مشکلات و نارسایی‌ها در حوزه آلودگی_هوا، کاهش بار ترافیک شهری، کاهش زباله تولیدی و طرح تفکیک زباله در مبدأ یاری دهند و با همدلی، همکاری و مسئولیت‌پذیری بیشتر برای داشتن محیط‌زیستی عاری از آلاینده‌ها و « شهری بی‌زباله» مشارکت داشته باشند.

امید است با فرا رسیدن روز زمین پاک همراه با توسعه آگاهی‌ها و ترویج فرهنگِ سپاسگزاری، حسِ مسئولیت‌پذیری عمومی شهروندان نسبت به زمین، طبیعت و محیط‌زیست را برانگیخته و با عزم عمومی بار دیگر در تعهدات خود در برابر زمین، به طور عمیق‌تر تجدیدنظر کنیم.

 امروز فرصت خوبی است تا به بهانه روز «زمین پاک» بار دیگر سیاست‌های ملی، استانی و شهری و حتی دنیا بازنگری شود تا شاید جهان به جای بهتری برای زیستن، تبدیل شود.

اینجانب به نمایندگی از اعضای شورای شهر همدان، ضمن شادباش روز جهانی زمین پاک به آحاد مردم به‌ویژه شهروندان همدانی و فعلان زیست‌محیطی، امیدواریم با همت مسئولانه، هم‌افزایی، مشارکت‌ها و اقدامات داوطلبانه برای پاسداشت و حفاظت از زمین به عنوان تنها مأمن و مهد آرامش انسان، دریغ نشود تا آینده‌ای بهتر را پیش روی شهروندان همدانی قرار دهیم و امانتداران طبیعت سالم برای نسل‌های آینده باشیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید