کد خبر:2235
پ

به گزارش روزانه نیوز «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا امروز (چهارشنبه) گفت: مسکو آمادگی دارد برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا به واشنگتن کمک کند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک آنتونوف با صدور بیانیه‌ای در صفحه فیسبوک خود نوشت: «کیت‌های تشخیصی ما کیفیت خود را در چین، ایران و ایتالیا نشان دادند. آمریکایی‌ها باید بدانند که روسیه، اگر لازم شود، آماده کمک به ایالات متحده است».

وی همچنین تصریح کرد که رسانه‌های ایالات متحده، «گستاخانه» در حال منحرف کردن توجهات افکار عمومی از وضعیت دشوار ویروس کرونا در آمریکا به سمت وضعیت دیگر کشورها هستند.

دولت ایالات متحده که بسیار دیرتر از کشورهای دیگر به انجام آزمایش‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا روی آورد، اکنون به دلیل تعداد زیاد افراد بیمار، با کمبود کیت‌های تشخیصی مواجه شده است.

آمریکا روز گذشته ۸۶۶۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد تا شمار مبتلایان به این ویروس در آمریکا به ۵۲۴۰۰ نفربرسد. همچنین ۱۲۰ مورد مرگ جدید در آمریکا به دلیل ابتلا به کرونا گزارش شد و مجموع فوتی‌ها در آمریکا به دلیل کرونا به ۶۷۳ نفر رسید.

سازمان بهداشت جهانی نیز روز گذشته با بیان اینکه ۸۵ درصد موارد ابتلا به کرونا در روز گذشته در آمریکا و اروپا بوده، گفت آمریکا در آینده نزدیک احتمالا به کانون سرایت این ویروس تبدیل شود.

از سوی دیگر، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه از «مون جائه این» همتای خود در کره جنوبی درخواست کمک برای مقابله با شیوع ویروس کرونا کرد./ خبر آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید