کد خبر:2498
پ

به گزارش روزانه نیوز کامران گردان در چهارمین جلسه صحن شورای شهر همدان یکی از اقدامات مهم برای برخورد با ویروس کرونا را هوشمندسازی سیستم خدمات رسانی شهرداری دانست و افزود: با این روش فناورانه می‌توان از تردد بیشتر افراد جلوگیری کرد؛ از این‌رو شهرداری باید برنامه مناسبی به‌منظور حرکت به سمت هوشمندسازی و کاهش مراجعات به شورا، ارائه دهد.

وی اضافه کرد: همچنین شهرداری باید برنامه‌های خود را در اداره شهر در صورت تداوم کرونا در امر فعالیت‌های عمرانی، پرداخت حقوق کارکنان و نیز برنامه‌ای برای حرکت به سمت هوشمند سازی و کاهش مراجعات را به شورا ارائه دهد.

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اجرای طرح فاصله اجتماعی هوشمند، گفت: متأسفانه در چند روز اخیر شاهد فعالیت صنوف مختلف در سطح شهر هستیم که نتیجه بازگشایی این صنوف تا ۱۲ روز آینده مشخص می‌شود که امیدواریم در این زمینه شاهد کمترین آسیب به مردم باشیم.

گردان اظهار کرد: چنانچه طرح فاصله اجتماعی هوشمند تا پایان فروردین‌ماه ۹۹ انجام می‌شد، شاید می‌توانستیم شیوع ویروس را بهتر کنترل کنیم.

وی با اشاره به عدم فعالیت تاکسی‌ها به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا، افزود: متأسفانه خودروهای شخصی در این زمینه بدون ضوابط و قوانین، جایگزین حمل و نقل عمومی شده‌اند و بدون رعایت فاصله اجتماعی نسبت به جابه‌جایی مسافران اقدام می‌کنند.

رئیس شورای شهر همدان گفت: با توجه به بررسی نرخ نامه‌های خطوط تاکسی در کمیته نرخ‌گذاری و بر اساس نظر اعضای شورا، مصوبه افزایش ۳۵ درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی در صحن تصویب و به فرمانداری ارسال شد.

گردان با بیان اینکه طبق اعلام هیئت وزیران، ستاد تنظیم بازار باید مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی را تأیید کند، اظهار داشت:  با توجه به روزانه نبحران ویروس کرونا و نگرانی مردم از شیوع آن در سطح جامعه و شورا بر اساس وظایف خود، دغدغه‌های مردم را به مسئولان اعلام کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید