کد خبر:2046
پ

به گزارش روزانه نیوز محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان عکسی از صفحه واشنگتن پست منتشر کرد که در آن نوشته بود: « ترامپ در داوس تهدید به اعمال تعرفه‌های جدید کرد.»

ظریف با اشاره به این تیتر واشنگتن پست نوشت: «متاسفم که می‌گویم به شما گفته بودم.»

وزیر خارجه کشورمان در ادامه تصریح کرد: «وقتی سه کشور اروپایی هفته گذشته بقایای برجام را فروختند تا از تعرفه‌های ترامپ اجتناب کنند، من هشدار دادم که این کار فقط او را حریص‌تر خواهد کرد.»

ظریف همچنین افزود که اروپایی‌ها پس از فروختن شرافت خود و از دست دادن هر گونه پایه اخلاق و قانونی، باز  شاهد یک تهدید تعرفه‌ای جدید هستیم.

وزیر خارجه کشورمان در پایان توئیت خود نوشت :

«اتحادیه اروپا می‌بایست تلاش بیشتری برای اعمال حاکمیت خود انجام می‌داد.»

سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه  هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای از آنچه فعال کردن مکانیسم حل اختلاف در این توافق بین‌المللی خوانده‌اند، خبر دادند.

این سه کشور در  بیانیه خود مدعی شده بودند که این تصمیم به ناچار، پس از گام‌های ایران برای کاهش تعهداتش در برجام اتخاذ شده است.  اما رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند این تصمیم اروپایی‌ها پس از تهدید ترامپ صورت گرفته است. بر اساس این گزارش‌ها که مقامات آلمانی نیز آن را تأیید کردند، واشنگتن تهدید کرده بود تعرفه 25 درصدی بر خودروهای ساخت این سه کشور اعمال خواهد کرد./ تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید