کد خبر:2027
پ

به گزارش روزانه نیوز ،سید جلیل حسینی رئیس مرکز تحقیقات ناباروری در خصوص ناباروری در زنان و مردان در آستانه برگزاری چهارمین کنگره سلامت مردان، گفت: در ایران بیش از 3 میلیون زوج نابارور داریم که بیش از میانگین جهانی است. در ایران به نظر می‌رسد دلیل ناباروری زوج، در آقایان ( 60 درصد موارد ) و در خانم‌ها ( 40 درصد ) است و البته در هر دو جنس علل مختلفی دارد.

وی تصریح کرد: در آقایان ناباروری به عوامل ژنتیکی، محیطی، تغذیه، دخانیات، آلودگی هوا و عفونت‌ها بستگی دارد؛ همچنین در خانم‌ها نیز عوامل ژنتیکی و محیطی می‌تواند تاثیرگذار باشد.
حسینی گفت: اختلالات آناتومی از جمله دلایل ناباروری در خانم‌هاست؛ به این شکل که در خانم‌های مبتلا به انسداد لوله‌های رحمی به دلیل عدم انتقال به رحم نازایی رخ می‌دهد.
مشکل دیگر در جامعه ما بالا رفتن سن باردادی است. ازدواج دیرهنگام و یا فاصله طولانی بین ازدواج و بچه دار شدن و یا فاصله  بیش از حد بین فرزند اول و دوم می‌تواند منجر به کاهش توانایی باروری زوجین شود.

وی در خصوص عواملی که جمعیت را به چالش کشیده و باعث کاهش میزان باروری می‌شود، گفت: در چهارمین کنگره سلامت مردان که همزمان با هفته سلامت برگزار می‌شود موضوعاتی از قبیل تصادفات، سلامت مردان و مشکلات مردانگی مانند پروستات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس چهارمین کنگره هفته سلامت مردان با اشاره به اینکه هر سال سه محور مهم در کنگره سلامت مردان مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد، گفت: امسال علاوه بر موضوع حوادث ترافیکی، مسئله بیماری پروستات که همه مردان تقریباً گرفتار آن می‌شوند نیز در کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و ۳ پنل تخصصی و چندین سمپوزیوم در این زمینه اجرا خواهد شد .

حسینی متذکر شد: همچنین بحث جمعیت آقایان و اینکه کاهش جمعیت مردان در جامعه و تبعات اجتماعی آن ، سالمندی در آقایان و عوامل مردانه منجر به طلاق در سمپوزیوم‌های اختصاصی مرود بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه هر ساله موضوعات متفاوتی در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که امسال برای این کنگره در نظر گرفته شده حوادث به ویژه حوادث ترافیکی و نقش آن در هدف گرفتن سلامت مردان است؛ چرا که سالانه تعداد زیادی از مردان به دلیل حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده و یا دچار آسیب‌های شدید می‌شوند.

رئیس چهارمین کنگره هفته سلامت مردان  با بیان اینکه ارائه خدمات در مراکز درمانی کشور بسیار به روز است، تأکید کرد: امروزه در مراکز درمانی، تحقیقاتی کلیه خدمات باروری و ناباروری با بروزترین و پیشرفته ترین دستگاه‌ها ارائه می‌شود و روش‌های تشخیصی همزمان با متدهای روز دنیا برابری می‌کند؛ به طوری که  در بعضی از مواقع حتی بیماران غیر ایرانی در قالب توریسم سلامت در کشور ما مورد درمان قرار می‌گیرند.

چهارمین کنگره سلامت مردان هم‌زمان با هفته سلامت مردان در تاریخ ۳۰ بهمن لغایت ۲ اسفند سال ۱۳۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد./ فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید