کد خبر:738
پ

وزیر نیرو گفت: براساس آمار سازمان ملل جمعیت روستایی برق‌دار در سطح دنیا حدود ۷۶ درصد است ولی در کشور ما این رقم به ۹۹.۷ درصد رسیده است و تنها ۰.۳ درصد جمعیت روستایی فاقد برق هستند که تا پایان دولت دوازدهم آنها هم برق‌دار می‌شوند.

به گزارش روزانه نیوز؛ “رضا اردکانیان” وزیر نیرو در حاشیه بازدید رئیس‌جمهور از نمایشگاه دستاوردهای دولت در حوزه توسعه زیربنایی روستاهای کشور با اشاره به تاسیس شرکت‌های آب و فاضلاب در سال ۸۱، گفت: از سال ۸۱ تا پیش از شروع به کار دولت یازدهم در سال ۹۲ به طور متوسط هر سال ۲۶۰ روستا به شبکه آب سالم و پایدار وصل شده بودند ولی از سال ۹۲ تاکنون به طور متوسط سالیانه یک هزار و ۶۹۰ روستا از شبکه آب سالم برخوردار شده‌اند.

وی با اشاره به افزایش ۶.۵ برابری آبرسانی به روستاهای کشور در دولت تدبیر و امید، ادامه داد: تا سال ۸۱ حدود ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت روستایی کشور به آب سالم و پایدار دسترسی داشته‌اند ولی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون با اجازات مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی توانسته‌ایم طی ۶ سال اخیر به بیش از ۶.۷ میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور آبرسانی کنیم و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این رقم تا پایان دولت دوازدهم به ۱۰ میلیون نفر خواهید رسید.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها چهار تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور فعال بوده است، اضافه کرد: پس از انقلاب این کار سرعت گرفت و تا پیش از شروع دولت تدبیر و امید ۱۴۲ واحد در کشور فعال بوده است و در طی ۶ سال اخیر ۷۶ تصفیه‌خانه فاضلاب دیگر نیز وارد مدار شده است.

اردکانیان با تاکید بر اینکه تا پایان امسال هر هفته یک تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: همچنین درحال‌حاضر هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آب سالم و پایدار متصل می‌شوند و هر ۴۵ روز نیز یک تصفیه‌خانه آب در کشور افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه روند برق‌رسانی به روستاهای کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی سرعت بسیار خوبی داشته است، بیان کرد: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید توانسته‌ایم هر هفته به ۹ روستای کشور برق‌رسانی کنیم.

وزیر نیرو تاکید کرد: بر اساس آمار سازمان ملل جمعیت روستایی برق‌دار در سطح دنیا حدود ۷۶ درصد است ولی در کشور ما این رقم به ۹۹.۷ درصد رسیده است و تنها ۰.۳ درصد جمعیت روستایی فاقد برق هستند که تا پایان دولت دوازدهم برق مورد نیاز روستائیان باقی‌مانده نیز تامین خواهد شد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید