کد خبر:3268
پ

به گزارش روزانه نیوز رئیس مجلس شورای اسلامی و محمدصادق سنجرانی، رئیس مجلس سنای پاکستان ظهر امروز گفتگوی تلفنی و تبادل نظر کردند.

 

قالیباف در این گفتگوی تلفنی خطاب به ملت و دولت پاکستان گفت: تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه دو کشور همسایه و مسلمان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز هست، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

وی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی از تداوم مناسبات دوستانه و رو به گسترش با مجالس سنا و نمایندگان جمهوری اسلامی پاکستان استقبال می‌کند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفتگوی تلفنی خود با رئیس مجلس سنای پاکستان گفت: مجالس در نظام سیاسی دو کشور از جایگاه رفیعی برخوردارند و امیدوارم نمایندگان مجالس ایران و پاکستان بتوانند از ظرفیت‌های پارلمانی در جهت تقویت همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی بویژه در حوزه امنیت مرزها استفاده کنند.

 

قالیباف همچنین در این مکالمه تلفنی، وقوع سانحه هوایی اخیر در این کشور را که به کشته شدن دهها نفر منجر شد، به مجلس، دولت و مردم پاکستان تسلیت گفت.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این گفتگوی تلفنی از اجرایی شدن کلیه توافقات دو کشور و تسریع در برگزاری کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و پاکستان استقبال کرد.

 

محمدصادق سنجرانی رئیس مجلس سنای پاکستان نیز در این مکالمه تلفنی با تبریک انتخاب قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی، بر اهمیت مناسبات پارلمانی جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: گسترش ارتباط میان مجالس دو کشور، نقش مهمی در توسعه همکاریهای فی مابین در عرصه‌های مختلف دارد.

 

وی با اشاره به مناسبات دیرینه و برادرانه دو کشور در عرصه‌های مختلف، ارتباطات اقتصادی دو کشور را با اهمیت خواند و افزود: امیدواریم مبادلات اقتصادی و تجاری بین دو کشور به ویژه در مناطق مرزی که به دلیل شیوع کرونا و بسته شدن مرزها متوقف شده است، با تلاش مسئولان دو کشور دوباره برقرار شود.

 

رئیس مجلس سنای پاکستان در بخش دیگری از سخنان خود، با تحسین برانگیز خواندن تلاش‌های کادر پزشکی و درمانی جمهوری اسلامی در مقابله با ویروس کرونا گفت: بخشهای بهداشتی و درمانی جمهوری اسلامی ایران در شرایط سخت تحریم‌ها توانسته اند در مبارزه با ویروس مهلک کرونا به توفیقات و دستاوردهای مهمی نائل گردند.

 

وی در این خصوص، اعمال تحریم‌ها علیه کشورمان در شرایط همه گیری ویروس کرونا را ناعادلانه خواند و گفت: از جامعه بین الملل می‌خواهیم تا برای رفع تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند.

 

سنجرانی در پایان این گفتگوی تلفنی، به تداوم همکاری میان بخشهای مختلف مجالس دو کشور و توسعه ارتباطات دوستانه فیمابین ابراز امیدواری کرد./ مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید