کد خبر:3309
پ

به گزارشروزانه نیوز و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان ، کامران گردان در جریان این بازدید با اشاره به اینکه به جرأت می توان ادعا کرد این مجموعه در نوع خود در کل کشور بی نظیر بوده و سطح خدمات کارواش به خودروهای سواری را بسیار بالا برده است، گفت: این مجموعه به نوعی با ارائه سرویس و خدمات مناسب و استاندارد، به شهروندان همدانی ، مسافران و توریست ها ارج نهاده و به حقوق شهروندی احترام گذاشته است.

وی افزود: درهیچ کجای ایران چنین مجموعه ای با این سطح از امکانات و تجهیزات مدرن وجود ندارد و(( دسته گل )) می تواند به عنوان یک برند مهم  در ایران مطرح شود.

گردان با بیان اینکه  پیش از بازدید از این مجموعه عظیم که با سرمایه گذاری بالا تأسیس و در آستانه راه‌اندازی قرار دارد هرگز تصور چنین فضا و محیطی را از یک کارواش نداشتم افزود: این بازدید باعث شد سرمایه گذار طرح را که از کار آفرینان استان است تحسین کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت  بهره‌برداری سریع از مجموعه ی (( دسته گل )) تأکید و پس از اطلاع از دلیل تأخیر در افتتاح  که عدم همکاری بانک شهر در تکمیل و راه اندازی طرح عنوان شد از مدیریت این بانک  انتقاد و خواستار توجه ویژه  بانک شهر به حل مشکل (( دسته گل )) شد.

گردان افزود: متأسفانه بانک ها بویژه بانک های خصوصی از جمله بانک شهر هیچ علاقه و انگیز‌ه‌ای برای حمایت از واحدهای تولیدی و اشتغالزا ندارند و ترجیح می دهند به جای وام دادن به کارآفرینان و ایجاد اشتغال و تولید با سود مصوّب در سرمایه گذاری های مستقیم و دارای سود بیشتر ورود کنند.

وی تأکید کرد: این قابل تحمل نیست که بانک  شهر در همدان با داشتن دو شعبه و استقرار چندین باجه نت شهر و کیوسک‌های تبلیغاتی در سطح شهر، هزاران میلیارد ریال  سپرده از مردم همدان جذب کند، آنگاه برای پرداخت تسهیلاتی اندک به یک طرح خدماتی ، اشتغالزا و مورد نیاز شهروندان بهانه جویی کرده و طرح را نیمه کاره رها و حتی به مکاتبات متعدد مقامات استان نیز بی توجهی نشان دهد

وی تاکید کرد: شهرداری باید همکاری خود را با بانک شهر در تداوم استقرار دکه‌های این بانک بدون پرداخت اجاره بها پایان دهد و بیش از این امتیاز مجانی به بانک شهر داده نشود.

در این بازدید سرمایه گذار مجتمع  (( دسته گل )) هم با بیان اینکه این مجموعه در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع با ۲۸۰۰ متر بنا و در دو فاز بنا شده است، گفت: فاز نخست این کارواشی مدرن و کاملا اتوماتیک است که دستگاه‌های فوق پیشرفته ی آن از شرکت آلمانی واشتک خریداری و بیش از دو سال است که نصب شده اما به دلیل کارشکنی معاون اعتبارات بانک شهر – که خوشبختانه اخیرا برکنار شدند – و نیز پاره ای مشکلات دیگر موفق به راه اندازی نشده‌ایم.

پرویز محمدی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده است، افزود: حدود ۴۰ درصد این تسهیلات بانکی و مابقی از سرمایه و آورده شخصی تأمین شده و ۱۵ میلیارد ریال دیگر نیاز است تا کارواش راه اندازی شود.

محمدی اضافه کرد: متاسفانه بانک عامل بدون توجه به افزایش صعودی قیمت‌ها تا سه برابر، در دوسال اخیر از ادامه همکاری در تکمیل پروژه طفره رفته و با اینکه نظر مدیرعامل بانک مثبت بود و نگاه مساعد دارند ، معاون سابق اعتبارات بانک، کارشکنی کرده و مانع از تزریق نقدینگی برای راه اندازی شد.

به گفته محمدی با بهره برداری از فاز یک مجموعه ( کارواش ) در دو شیفت کاری از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ برای ۶۰ نفر اشتغال پایدار ایجاد می‌شود و روزانه به بیش از ۵۰۰ دستگاه خودروی سواری خدمات استاندارد شستشو ارائه و مشتریان و مراجعین نیز در محیطی شیک و مناسب ، رایگان پذیرایی می شوند.

این سرمایه‌گذار همدانی ادامه داد: تاکنون در کل کشور بنائی با هدف تأسیس کارواش احداث نشده و برای نخستین بار در ایران به این رسته شغلی و خدماتی با توجه ویژه  به صورت تخصصی ورود شده و با نظر مشاورین مختلف قصد داریم  (( دسته گل )) را در کل کشور به عنوان یک برند مطرح معرفی کنیم که این اقدام نام بلند همدان را بلند آوازه تر خواهد کرد.

وی اظهار کرد: مجتمع خدماتی (( دسته گل )) با محوریت کارواشی مدرن و تمام اتوماتیک با قابلیت سرویس دهی روزانه و مطابق با استانداردهای جهانی به بیش از ۵۰۰ دستگاه خودروی سواری توسط بخش خصوصی در بلوار شاهد همدان احداث شده و دارای بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی با ابراز گلایه از اینکه متأسفانه آنگونه که باید و لازم است از سرمایه گذاران در همدان حمایت نمی شود، افزود: بعضاً مشاهده می شود به جای تشویق و حمایت از کارآفرینی، کارشکنی هایی نیز از سوی برخی دستگاهها صورت می گیرد که به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

پرویز محمدی افزود: بی تردید اگر این طرح در شهر و استان دیگری استارت خورده بود دو سال پیش به بهره برداری رسیده و از خسارات فراوان ناشی از خواب سرمایه و عدم بهره برداری جلوگیری شده بود.

وی در مورد فاز دوم مجتمع (( دسته گل )) توضیح داد : درمرحله ی بعدی و پس از راه‌اندازی کارواش، در قسمت شمالی مجتمع یک مجموعه تخصصی و کاملِ آب درمانی شامل استخر، سونا، سالن‌های ورزشی و اتاق‌های متعدد ماساژ  احداث می‌شود که به بیماران نیازمند به ورزش‌های آب درمانی خدمات تخصصی ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه با تکمیل کل مجتمع برای حد اقل ۹۰ و حد اکثر ۱۰۰ نفر اشتغال دائم ایجاد می شود، گفت: این واحد نیز در فضایی به مساحت ۸۰۰ متر مربع و در سه طبقه بنا گردیده اما به خاطر محدودیت  منابع مالی و عدم همراهی بانک  کامل نشده است .

طاهره شهابی
روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید