کد خبر:3326
پ

به گزارش روزانه نیوز حمید بادامی نجات نائب رئیس شورای عالی استان ها در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها با بیان اینکه آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها یاز به اصلاح و تغییر دارد، اظهارداشت: امروزه شهرها روز به روز به سمت توسعه و گسترش هستند که این آیین نامه و قانون ایراداتی دارد و نمی تواند به حفظ فضای سبز شهرها کمکی کند و همچنین این نواقص باعث شده که بخشی از حقوق عامه مردم هم به شکلی آسیب ببیند.

 

 

حمید بادامی نجات اصلاح ماده 1 قانون فوق را امری ضروری و مهم تلقی کرد و افزود: آیین نامه ای که شورای عالی استان ها برای حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها تدوین کرده ؛ ایرداتی دارد که بخشی از آن در خصوص قانون حفظ باغات است.

 

 

 بادامی نجات ادامه داد: نقشی در مقوله باغات برای شورای شهرها تعریف شده که این نقش بدون هیچ گونه دستور العمل است، بر این اساس شاهد هستیم که تشخیص هایی که گاها داده می شود حقوق عامه مردم از بین می رود و برای رفع این مشکل بایستی تشخیص هایی که شورای شهر دارد براساس دستورالعمل ها و الزامات باشد. نبود این مهم یک خلا قانونی محسوب می شود که باعث شده برخی از شوراهای اسلامی در شهرها دچار اشتباه شوند.

 

وی تصریح کرد: درهرصورت این آیین نامه نیازمند اصلاح است که شورای عالی استان ها طی مکاتبه ای با شوراهای اسلامی سراسر کشور و شهرداران کشور در حال جمع آوری این نواقص است که در آینده نزدیک در یکی از کمیسیون های تخصصی شورای عالی استان ها آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها اصلاح خواهد شد.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید