کد خبر:3352
پ

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان علی فتحی در جلسه کمیسیون خدمات شهری، افزود: پیاده‌راه‌های بوعلی، اکباتان و میدان امام( ره) با هدف تامین آرامش و سلامت روان مردم راه‌اندازی شد، اما تردد موتو‌رسیکلت‌‌ها علاوه بر ایجاد مزاحمت برای شهروندان و کسبه، خطری برای عابران پیاده نیز محسوب می‌شود.

فتحی با اشاره به اينکه در اين طرح براي بهبود روان حرکتي محوطه پياده‌راه از ابزارهاي راه‌بندها استفاده شده است، گفت: اين راه‌بندها با توجه به بار ترافيکي وارده به معابرفرعي منتهي به پياده‌راه، موقعيت معابر، عرض معابر و راه‌هاي دسترسي به معابر انتخاب شده‌اند، اما به تدریج فرسوده می‌شوند که باید از ابزار استاندار و مناسب استفاده کرد.

 وی به بحث ايمن‌سازي معابر اشاره و تاکید کرد: همچنین نصب راه بندهاي یو شکل استيل برای مسدود کردن کوچه‌ها و معابر ورودي منتهي به پياده‌راه بوده که اين راه‌بندها نباید براي عابرين پياده مزاحمتي ايجاد نکند.

وی در ادامه به تعهدات شرکت آب و فاضلاب شهرستان همدان در اجرای تبصره ۳ اشاره کرد و یادآور شد: شرکت آبفا در این زمینه به تعهدات خود به خوبی عمل کرده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان اضافه کرد : براساس آمار، شرکت آبفای شهرستان همدان در مدت ۳ سال اخیر اقداماتی که در امر اصلاح و توسعه شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب بویژه در مناطق کمتر برخوردار انجام داده برابر اقدامات ۲۵ سال گذشته بوده که این عملکرد قابل توجه است.

فتحی همچنین به تردد موتورسیکلت‌ها در پیاده‌راه‌ها اشاره و اظهار کرد: کنترل ترافیک شهر برعهده پلیس راهنمایی و رانندگی است اما پلیس در این زمینه عملکرد خوبی نداشته، بر این اساس لازم است در این راستا نسبت به وظایف ذاتی خود  بهتر ورود پیدا کند.

وی افزود: شهروندان همدان بویژه مناطق توانمندسازی و کمتربرخوردار از اقدامات انجام شده در حوزه اصلاح و توسعه شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب رضایت داشته و ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری قدردان تلاش مجموعه شرکت آبفای شهرستان همدان هستیم.

علی فتحی در ادامه جلسه ضمن قدردانی از زحمات و موفقیت‌های رییس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری و مدیر معاونت تاکسیرانی حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان، گفت: مدیریت جدید اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری همدان طی شش ماه اخیر عملکرد قابل توجهی داشته که از مهمترین آنها می توان به راه اندازی بخشهایی از جمله سامانه پایش، راه اندازی مرکز فرماندهی، سامانه ردیابی الکترونیک، سامانه ارتباطات رادیویی، سامانه شهربان حریم بان، گشت های اختصاصی باغات و نیز تدوین آیین نامه اجرایی اشاره کرد.

فتحی همچنین اضافه کرد: مدیریت تاکسیرانی در مبارزه و پیشگیری با ویروس کرونا (توزیع محلول ضدعفونی کننده، ماسک و آموزش های لازم) ساماندهی تاکسی‌های ون، طرح تبدیل تاکسی‌های فرسوده، ساماندهی ایستگاهی تاکسی‌ها (زیبا سازی و جابجای  بهتر مسافر)، کمک معیشتی به اقشار متأثر از شیوع ویروس کرونا قدم‌های مفید و موثری برداشته است که جای تقدیر وتشکر دارد.

عسگریان: اقدام شرکت آبفا در جداسازی فاضلاب از رودخانه‌ها ارزشمند است

 

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان هم در این جلسه، گفت: شرکت آب و فاضلاب شهرستان همدان تعامل خوبی با مدیریت شهری دارد که این امر باعث پیشبرد اهداف شده است.

سید مسعود عسگریان اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی درآمدی که وجود دارد لازم است شرکت آبفا پروژه‌های پیشنهادی خود برای سال‌های  ۹۹ و۱۴۰۰ را به شورا ارائه دهد.

عسگریان جداسازی فاضلاب از رودخانه‌ها را کار ارزشمندی برشمرد و اظهار کرد: این اقدام شرکت آبفا در شرایط کنونی که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم.

مدیر امور شبکه های توزیع آب استان شهرستان همدان در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از تبصره ۳ این شرکت در سال ۹۸ پرداخت و اظهار کرد: پیرو اصلاح و توسعه شبکه‌های توزیع آب به ویژه در حاشیه شهر سعی کردیم بیشترین منبع تبصره ۳ را در مناطق کمتر برخوردار هزینه کنیم.

حسین آذر تکین به پیش‌بینی اصلاح و توسعه شبکه‌های جمع آوری فاضلاب در سال ۹۸ شهرستان همدان اشاره کرد و یادآورشد: در سال جاری تمام سعی خود را برای جداسازی فاضلاب از رودخانه خواهیم گذاشت.

گفتنی است: در پایان این جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان از زحمات و موفقیت‌های محمدعلی گلشن رییس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری و میلاد کریمی مدیر معاونت تاکسیرانی حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان تجلیل به عمل آمد که در این تجلیل نماینده  مدیر معاونت تاکسیرانی حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان حضور داشت.


طاهره شهابی
روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید