کد خبر:3385
پ

به گزارش روزانه نیوز مصطفی پناهنده در نشست مشترک با فرماندار بهار گفت: از آنجا که مراسم اربعین هم پیش رو است، تقاضا داریم نگاه ویژه نسبت به تخصیص بودجه برای تکمیل زیرگذر تقاطع شهید زارعی در اولویت های اصلی این شهرستان باشد.

 

وی افزود: چنانچه این امر محقق نشود به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز ممکن است خطرآفرین باشد.

 

پناهنده با تأکید بر اینکه تکمیل این زیرگذر یکی از اولویت های استان بوده و لازم است استاندار محترم نگاه ویژه ای نسبت به آن داشته باشد، بیان کرد: در راههای شریانی و اصلی غیر از احداث زیرگذر و روگذر هیچ عملیات عمرانی مورد تأیید این اداره کل نیست.

 

مدیرکل راهداری استان ادامه داد: از آنجا که از ابتدای امسال تأمین اعتبار نگهداری مستمر راه، شامل راه شریانی اصلی، فرعی و روستایی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان شده، طبق قانون مذکور بازگشایی و نگهداری راههای روستایی صرفا از محل استانی تأمین اعتبار می شود.

 

مصطفی پناهنده در ادامه با اشاره به وضعیت ماشین آلات این مجموعه، یادآور شد: ماشین آلات ما بسیار فرسوده و کم توان و از وضعیت نامناسبی برخوردار است.

 

این مسئول تأکید کرد: پارسال با توان استان 2 عدد بلدوزر از ماشین آلات قدیمی را نوسازی کردیم اما با توجه به افزایش هزینه های سال جاری، امکان تکرار این موضوع نیست.

 

سکاندار راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد: در راههای فرعی نیز چنانچه تفاهم نامه ای با استان امضا شود که 60 درصد را استان تقبل کند، 40 درصد را نیز سازمان راهداری کشور تخصیص می دهد.

 

فرماندار بهار هم در این نشست با قدردانی از فعالیت های شبانه روزی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، از رییس راهداری شهرستان بهار به عنوان یکی از 3 مدیر نمونه شهرستان نام برد.

 

احسان قنبری در ادامه اظهار داشت: با توجه به اهمیت زیرگذر شهید زارعی برای فرمانداری، مبلغ یک میلیارد تومان از بودجه شهرستان در این زمینه تخصیص داده خواهد شد.

 

وی ابراز امیدواری کرد: ضمن دعوت از استاندار محترم و بازدید از طرح، امید است بودجه ای خاص به این طرح اختصاص یابد.

 

قنبری افزود: در خصوص زیرگذر تقاطع نهالستان نیز از سوی فرمانداری مبلغ 300 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل این طرح در سال جاری تخصیص داده می شود.

 

فرماندار همدان ابراز داشت: در خصوص بستن دور برگردان مقابل پادگان شهید قهرمان نیز طرحی تهیه شده که چنانچه سازمان راهداری و پلیس راهور تأیید کنند، به زودی اجرایی می شود.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید