کد خبر:3543
پ

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از  روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ کامران گردان در بیست‌ویکمین صحن شورا، گفت: در این جلسه پیشنهاد شد به‌منظور قدردانی از مقام «سردار شهید حاج میرزا محمدسلگی» با هدف حفظ آرمان‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران، بلوار بهشت، حدفاصل میدان امام حسن مجتبی(ع) تا منطقه سیلو به نام سردار بزرگ و بی‌ادعا نامگذاری شود.

گردان افزود: همچنین به‌منظور پاسداشت و قدردانی از تلاش کادر درمانی و پزشکی، پرستاران، بهیاران و تمامی نیروهای خدوم عرصه سلامت که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا مؤثر واقع شده‌اند، خیابان حکما، حدفاصل بلوار شاهد و بلوار شهید مطهری به‌منظور همجواری با بیمارستان آموزشی و درمانی بعثت به نام «مدافعان سلامت» مزین شد.

 ایده ایجاد «پارک امداد» بررسی خواهد شد

وی در ادامه بر اساس پیشنهاد جمعیت هلال‌احمر همدان مبنی بر طراحی پارک موضوعی با موضوع «امداد» در شهر همدان همراه با در نظر گرفتن المان‌های آموزشی به‌منظور آموز‌ش‌های بصری امدادی و نجات و کمک‌های اولیه برای نخستین‌بار در دنیا، گفت: این پیشنهاد، ایده بسیار خوبی است که قابلیت بررسی در صحن شورا را دارد؛ از این‌رو نیازمند طرحی جامع و مناسب بدون آزمون و خطاست که اگر الگویی در دنیا مطرح است، استقبال خواهیم کرد تا ماندگار شود.

گردان با تأکید بر طراحی مناسب المان‎های شهری در حوزه آموزش امداد و نجات، ادامه داد: جایگزین کردن المان‎های آموزشی امداد و نجات به جای المان‌های غیردائمی در سطح شهر به‌ویژه در پارک‌های حاشیه‌ای نیز می‌تواند مدنظر قرار گیرد.

وی ضمن قدردانی از همت صادقانه نیروهای تلاشگر جمعیت هلال احمر استان به‌ویژه در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا، معتقد است: مدیریت شهری در مسائل امداد و نجات، آموزش شهروندی، حوادث شهری و… تقریباً عملکرد مناسبی داشته اشت که امیدواریم روند مناسب‌تری هم دنبال شود.

رئیس شورای شهر همدان در پایان با تأکید بر پیگیری جدی مصوبات شورا، گفت: پاسخگوی به‌موقع و منطقی شهرداری به شورا باید مورد توجه قرار گیرد و  همچنین با توجه به حضور نماینده شهرداری در صحن شورا، باید تمامی مباحث مورد تأکید اعضای شورا، انتقال داده شود.

 بادامی‌نجات: بهره‌گیری از ظرفیت رئیس همدانی کمیسیون بودجه مجلس برای توسعه استان

نایب رئیس شورای شهر همدان هم در ادامه جلسه با توجه به اینکه حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات را برعهده گرفته است؛ گفت: این کمیسیون تخصصی جرو تأثیرگذارترین کمیسیون‌ها در مجلس محسوب می‌شود.

حمید بادامی‌نجات پیشنهاد داد: انتظار می‌رود تمامی مسئولان استان به‌ویژه حوزه مدیریت‌شهری همدان از ظرفیت حضور موثر رئیس همدانی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، حداکثر بهره‌برداری برای توسعه استان و شهر همدان داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در این زمینه می‌توان ضمن بهره‌گیری از ظرفیت موجود، نسبت به تعریف کدهای بودجه‌ای و تأمین محل اعتبارات مناسب و تخصیص آن به‌ویژه در حوزه مدیریت‌شهری اقدام شود.

 قراباغی: همدان، امن‌ترین منطقه از نظر «اسکان»

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز با تأکید بر اهمیت حوزه فعالیت جمعیت هلال احمر، گفت: فرهنگ‌سازی در حوزه امداد و نجات در بین عموم جامعه بسیار اثرگذار است؛ از این‌رو پیشنهاد می‌کنیم که ظرفیت مساجد و محل تجمع مردم در پارک‌ها به‌منظور ارائه آموزش‌های کمک‌های اولیه برای کمک‌های اولیه، بهره گیری شود.

حسین قراباغی افزود: آموزش‌های اولیه، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که ضمن دسترسی به یک خلاصه کامل و جامع، سعی بر این است تا با ساده‌سازی روش‌های آموزشی، موجب شناخت و یادگیری بهتر مردم در زمینه امداد و نجات شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه همدان به دلیل دارا بودن توده باتولیت موجب شده گسل زلزله، فعال نشود؛ عنوان کرد: همدان، امن‌ترین منطقه کشور از نظر «اسکان»، شناخته می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید