کد خبر:3604
پ

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حسین قراباغی در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا با محوریت بازدید از اماکن گردشگری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در تپه عباس‌آباد به میزبانی شرکت سیاحتی علیصدر، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط پساکرونا انتظار می‌رود شاهد تغییر و تحولات جدی در حوزه گردشگری باشیم.

وی؛ شرکت سیاحتی علیصدر و سایت توریستی عباس‌آباد را یکی از ظرفیت‌های ویژه گردشگری و سرمایه‌گذاری در کشور و استان همدان دانست و افزود: باید از این مهم در راستای توسعه هر چه بهتر صنعت گردشگری بهره ببریم.

قراباغی با بیان اینکه هر گونه تغییر در این شهر با مقاومت همراه است، بیان کرد: در سال‌های گذشته، سایت توریستی عباس‌آباد با نگاه ویژه گردشگری مدیران ارشد وقت استان ایجاد شد که فرصت مناسبی برای تحول اساسی در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با تأکید بر نگاه حمایتی و تعاملی اعضای شورای پنجم نسبت به مباحث گردشگری و سرمایه‌گذاری، گفت: نسبت به انتخاب مدیرعامل جدید که از منظر شایسته‌سالاری مدنظر بوده، خوشبین هستیم که امیدواریم در حد انتظار، خواسته‌های منطقی و مدنظر را به‌ویژه در حوزه جذب سرمایه‌گذار، به منصه ظهور برساند.

 گردان: تأکید بر تقویت تعامل مدیریت‌شهری و مجموعه‌های اقتصادی

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در حوزه‌های تخصصی خود بسیار خوب عمل کرده و طرح‌های مناسبی نیز مورد بررسی قرار داده است، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و از سوی دیگر بحران جهانی ویروس کرونا، بسیاری از طرح‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت‌شهری به منصه ظهور نرسیده است؛ اما انتظار می‌رود روند و روش پیگیری امور گردشگری و سرمایه‌گذاری به بهترین شیوه ممکن در راستای بهبود وضعیت اقتصادی استان، ادامه یابد.

کامران گردان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری، اقدام سختی است؛ افزود: صنعت گردشگری به‌عنوان اصلی‌ترین منبع توسعه پایدار تعریف شده است؛ از این‎رو باید تعامل مدیریت‌شهری و مجموعه‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری به‌ویژه شرکت سیاحتی علیصدر به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، تقویت شود.

وی با اشاره به سلیقه و ذوق کاری مدیرعامل جدید شرکت سیاحتی علیصدر، اظهار کرد: اعتماد استاندار همدان به مدیرعامل جدید مبنی بر تکمیل سایت توریستی و اقامتی عباس‌آباد است که امیدواریم از سوی دیگر  ایجاد جاده و مسیر ایمن برای غار علیصدر و اقدامات جانبی آن در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری در راستای جذب هرچه بیشتر توریست داخلی و خارجی و تقویت صنعت گردشگری استان، به سرانجام برسد.

رئیس شورای شهر همدان بر فراهم ساختن زیرساخت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری در شهر همدان با هدف جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران تأکید کرد.

عسگریان: تأکید بر تصویب طرح‌های سازنده گردشگری در شورا

 

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز در ادامه این نشست تأکید کرد:گردشگری در همدان نیاز به تعامل و همکاری همه جانبه دارد.

سید مسعود عسگریان با اشاره به وضعیت بحران جهانی کرونا، معتقد است: شورای شهر همدان اقدامات حمایتی مناسبی را از ابتدای امسال برای تمامی مشاغل و شهروندان داشته است که پیش از اینها هم می‌تواند در حوزه گردشگری و تقویت آن، همچنین حمایت از حوزه سرمایه‌گذاری‌ و صنایع کوچکی که توسط مردم اداره می‌شود، گام‌های موثری بردارد.

وی اظهار کرد: یاری‌رسانی به شهروندان در حوزه‌های مختلف به‌ویژه فعالان عرصه گردشگری و سرمایه‌گذاری که با توجه به شرایط پساکرونا آسیب جدید دیده‌اند، امر ضروری بوده که مورد توجه مجموعه مدیریت‌شهری نیز قرار گرفته است.

عسگریان با تأکید بر اینکه باید از همفکری صاحب‌نظران حداکثر بهره را ببریم، اعلام کرد: شورای شهر همدان نسبت به هرگونه طرح و پیشنهاد سازنده در راستای تقویت صنعت گردشگری که منافع آن به شهر و شهروندان می‌رسد، مصوب خواهیم کرد.

 فتحی: به بهبود رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری امیدواریم

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز با تأکید بر اینکه متأسفانه بی‌مهری‌ نسبت به سرمایه‌گذار و مسئولان پیگیر در این حوزه سرمایه گذاری ملموس است، گفت: نسبت به بهبود و رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری ناامید نیستم و امیدواریم وضعیت بهتری را درآینده شاهد باشیم.

علی فتحی اظهار کرد: رونق صنعت گردشگری در نهایت رونق اقتصاد و سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد که در این راستا باید بسترهای لازم را فراهم کنیم و حمایت های لازم را داشته باشیم.

 مجیدی: بهره‌گیری از ظرفیت مدیریت‌شهری برای رشد صنعت گردشگری

 

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان نیز با با اشاره به برنامه‌های آتی این مجموعه در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری، گفت: با توجه به اینکه امسال وضعیت گردشگری با محوریت رویکرد جهانی بحران ویروس کرونا، متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است که این مجموعه گردشگری هم از وضعیت پساکرونا بی‌بهره نماند.

مهدی مجیدی از بازگشایی مجموعه غار علیصدر از خردادماه امسال خبر داد و افزود: با توجه به بحران پیش‌رو، آهنگ بازدیدکنندگان نیز کاهش یافته است؛ از این‌رو خردادماه امسال با 35 درصد کاهش بازدیدکننده نسبت به ماه مشابه آن در سال گذشته مواجه بودیم.

وی با تأکید بر اعمال تخفیف‌های ویژه برای غار علیصدر و سایت اقامتی و گردشگری عباس‌آباد، عنوان کرد: طرح جامع و مناسبی برای سایت گردشگری عباس‌آباد در حال تهیه است که ۷۰ درصد آن در راستای جذب ظرفیت‌های جدید سرمایه‌گذاری آماده شده و اواخر تابستان امسال هم آغاز به کار خواهد شد.

مجیدی با بیان اینکه یک‌سوم سهم شرکت سیاحتی علیصدر همدان متعلق  به شهرداری همدان است؛ بر هم‌افزایی و بهره‌گیری از ظرفیت حوزه مدیریت‌شهری در راستای اعتلا و رشد صنعت گردشگری و تولید ثروت در این حوزه تأکید کرد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر از آمادگی شرکت برای احداث آکواریوم و زیپ‌لاین در سایت گردشگری عباس‌آباد خبر داد و گفت: اجرای این طرح گردشگری که مشابه آن در شهرهای اصفهان و انزلی بوده است، توسط مجموعه همدانی عملیاتی خواهد شد که در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران هستیم؛ البته امیدواریم اعضای شورای شهر و مجموعه مدیریت‌شهری در این حوزه، ما را یاری دهند.

گفتنی است؛ در پایان اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری و همچنین کمیته اقتصاد و سرمایه‌گذاری مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان از وضعیت سایت توریستی و اقامتی عباس‌آباد بازدید داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید