کد خبر:3642
پ

به گزارش روزانه نیوز  و به نقل از روابط عمومی مصطفی پناهنده با اشاره به اینکه کاهش تصادفات جاده ای یکی از آثار مثبت به کارگیری گسترده دوربین های ثبت تخلف در جاده ها است، گفت: با توجه به رسالت سازمان برای نصب سامانه های ثبت تخلف در محورهای شریانی، به لحاظ توریستی و گردشگر پذیر و همچنین پرتردد بودن برخی محورهای استان بحث جابجایی دوربین های ثبت تخلف در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

 

وی افزود: با جابجایی این دوربین ها، آمار تصادفات در محورهای توریستی استان از جمله محور غار علیصدر و محور گنجنامه پس از نصب دوربین ها در سه ماهه پایانی سال ۹۸ حدود ۳۳ درصد کاهش یافته است.

 

پناهنده ادامه داد: در این جاده ها آمار تصادفات و تخلف قانونی به میزان محسوسی کاهش پیدا کرده است و انتظار می رود که با افزایش این دوربین ها در جاده ها، میزان تصادفات کاهش قابل توجهی داشته باشد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ابراز داشت: این اداره کل به دنبال تکمیل و توسعه سامانه ها در محورهای اصلی و شریانی و همچنین محورهای پرتردد و توریستی است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه بر اساس آمارها، خطای انسانی حدود ۷۰ درصد در بروز تصادفات جاده ای تأثیرگذار است، یادآور شد: این مسئله نشان می دهد که در صورت کاهش خطای انسانی می توان درصد بالایی از تصادفات جاده ای را کاهش داد، از این رو گسترش این سامانه ها در جاده ها می تواند تأثیر مطلوبی داشته باشد.

 

هم اکنون در استان همدان ۶۶ دوربین ثبت تخلف، ۷۴ دوربین ترددشمار و ۲۴ دوربین نظارت تصویری فعال است.

 

 

روابط عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید