کد خبر:3707
پ

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان همدان، مسئول واحد پژوهش و آموزش حوزه هنری استان همدان از استقبال غیر قابل پیش بینی فروش چاپ اول این کتاب خبر داد و گفت: در ویراست دوم رمان «تاریخ غیرت» تمامی افتادگی ها، افزودگی ها،  بدخوانی ها و کلمات ناخوانا از روی نسخه خطی اصلی اثر تصحیح  و با ویرایش فنی، پاراگراف بندی ها و دیالوگ ها اصلاح شده است.

 

 

مصطفی قهرمانی ارشد با اشاره به اینکه  نسخه خطی رمان «تاریخ غیرت» مربوط به سال 1276ه‍.ش(1315ه‍.ق) است، افزود: ادبیات و دیالوگ های نسخه اصلی مربوط به 123 سال گذشته است که در ویراست دوم این کتاب، خوانش داستان برای خوانندگان معاصر آسان تر شده است.

 

 

وی سبک نگارش داستان این رمان را که  به سده گذشته باز می­گردد، نادر و بدیع دانست و تصریح کرد: رمان «تاریخ غیرت» در دوره ای نوشته شده است که داستان نویسی و رمان نویسی به معنا و مفهوم فعلی آن وجود نداشته و سبک نگارش داستانی آن با ادبیات زمان مردم خود نیز فاصله داشته است.

 

 

قهرمانی ارشد با بیان اینکه ویراست دوم کتاب با ویراستاری و نسخه خوانی خود او و با کوشش مهدی به خیال،  در دوازده فصل،277 صفحه و در تیراژ 1100 نسخه به چاپ رسیده است، گفت:  وقایع رمان مربوط به سال 1136هـ.ق. یعنی زمانی که لشکر عظیم عثمانی به رهبری احمدپاشا از بغداد به‌طرف غرب ایران هجوم آورد و گروه وسیعی از مردم بی‌دفاع همدان را قتل‌عام کردند؛ در حالی که مردم دلیر این شهر با شجاعت و دلاوری ‌که کمتر دیده شده، سعی کردند جلو اعمال وحشیانه‌ی آنان را بگیرند.

 

 

علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به حوزه هنری استان همدان مراجعه کنند.

 

حوزه هنری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید