کد خبر:2871
پ
به گزارش روزانه نیوز حسین قراباغی در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا که پیرامون فرآیند جداره‌سازی پیاده‌راه‌ها و پروژه‌های عصر طلایی و میدان میوه وتره‌بار جدید برگزار شد، افزود: شورای پنجم تأکید بر توجه ویژه به املاک واجد ارزشی دارند که در رینگ نخست شهر قرار گرفته‌اند.
قراباغی با اشاره به اهمیت حفظ و مرمت بافت‌های واجد ارزش، اظهارکرد: با توجه به شاخصه‌های  وزارت کشور، پیشنهاد ایجاد شهرداری منطقه ۵ یا شهرداری بافت برای همدان داده شد که انجام این مهم، ضرورت دارد.
وی معتقد است: اقدامات روزمره‌ای که در شهرداری انجام می‌شود، شاید آن‌گونه که باید، اجازه نداده است تا به اماکن واجد ارزش و میراث شهر، پرداخته شود.
این عضو شورای شهر همدان در ادامه ضمن شادباش هفته معلم و کارگر، افزود: کارگران از قشر زحمتکش جامعه محسوب می‌شوند که در این راستا، کارگران مدیریت‌شهری از این قشر مستثنی نیستند.
به گفته قراباغی؛ کارگران زحمت‌کش فعال در حوزه مدیریت‌شهری مظلوم واقع شده اند و آنگونه که باید به آنها در جامعه توجه نشده است.
وی با اشاره به اینکه کارگران مدیریت‌شهری نیز باید همانند دیگر اقشار جامعه مورد توجه واقع شوند، گفت: چرخه اقتصادی جامعه بر اساس فعالیت قشر زحمت‌کش کارگر می‌چرخد و باید قدردان زحمات این قشر بود.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان تأکید کرد: همان‌گونه که بنیاد مستضعفان کشور، ۱۳ میلیارد تومان بودجه در اختیار شهرداری تهران به‌منظور قدردانی از زحمات کارگران اختصاص داده، سهم شهرداری های دیگر از جمله شهرداری همدان نیز باید لحاظ شود.
قراباغی ادامه داد: در این راستا درخواستی را به سید پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان منعکس دادیم و مقرر شد از همین محل، حدود ۲ تا ۳ میلیارد تومان هم برای کارگران حوزه مدیریت‌شهری اختصاص یابد.
وی با اشاره به اجرای پروژه پارک ملل توسط شرکت عصر طلایی، یادآور شد: این پروژه یکی از طرح‌های اثرگذار و مناسب شهر همدان محسوب می‌شود که اجرای این پروژه از دوره چهارم آغاز شد و به دلایل مختلف، تاکنون به طول انجامیده است.
قراباغی ادامه داد: در صورت اتمام پروژه پارک ملل، شاهد اثرات آن در رونق اقتصادی استان و شهر همدان از جمله ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری و رونق صنعت گردشگری خواهیم بود.
وی همچنین ضمن انتقاد از عدم پیشرفت مناسب پروژه میدان میوه و تره‌بار جدید همدان، یادآور شد: لازم است هر چه سریع‌تر طبق قانون، تصمیمات درستی در خصوص این پروژه اتخاذ شود؛ زیرا تاکنون فرصت و زمان زیادی را از دست داده‌ایم.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با اشاره به حمایت شورا و شهرداری از سرمایه‌گذاران، یادآور شد: لازم است سرمایه‌گذاران نیز به تعهدات خود در اجرای پروژه‌ها عمل کنند که متأسفانه کنسرسیوم میدان میوه و تره‌بار، تعهدات خود را به درستی انجام نداده است.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید