کد خبر:2931
پ
به گزارش روزانه نیوز حسین قراباغی در جلسه بررسی گزارش‎های حسابرسی سال 97 شهرداری در جمع خبرنگاران گفت: این جلسات با حضور مدیران مالی سازمان‌ها و مناطق زیرمجموعه شهرداری و اعضای کمیته حسابرسی آغاز شده است.
وی یادآور شد: بررسی گزارش‌های حسابرسی طبق بند ۳۰ ماده 80 قانون شوراهای اسلامی در زمینه نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها، انتخاب حسابرس و اعلام نواقص به شهرداری برگزار می‌شود.
قراباغی با بیان اینکه حسابرسی شهرداری‌‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ گفت: یکی از وظایف شوراها نظارت بر عملکرد مالی شهرداری بوده که مصداق این مهم، بررسی گزارش‌های حسابرسی است.
رئیس کمیته حسابرسی شورای شهر همدان؛ انتخاب حسابرس، نوع حسابرسی در شهرداری همدان و کیفیت انجام این کار طی چند سال اخیر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: حسابرسی شهرداری، حافظ منافع مردم است که ما به عنوان نماینده مردم در پارلمان محلی به دنبال شفاف‌سازی پرونده مالی مدیریت‌شهری هستیم.
قراباغی با بیان اینکه ارتقای سطح عملکرد حسابرسی و کارآمد بودن گزارش‌های آن طبق وظایف ذاتی شورای شهر است، گفت: هدف ارائه گزارش‌، شفاف‌سازی امور است که در این راستا انتظار داریم حسابرسان علاوه بر عملیات حسابرسی، مشاوره‌هایی لازم به‌منظور بهبود وضعیت را ارائه دهند.
وی؛ خروجی گزارش‌های حسابرسی سال 97 شهرداری را قابل توجه برشمرد و معتقد است: این حسابرسی جزو منظم‌ترین گزارش‌هایی بود که به‌موقع در اسفندماه سال 98 به شورا تحویل داده شد؛ اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری جلسات بررسی حسابرسی به اردیبهششت‌ماه موکول شد.

 

رئیس کمیته حسابرسی شورای شهر همدان همچنین با اشاره به بررسی گزارش‌های حسابرسی سال ۹۶ شهرداری در سال گذشته، یادآور شد: در این راستا 16 جلسه تخصصی با حدود 300 نفرساعت جلسه برگزار شد که در نتیجه منطقه 4، بهترین عملکرد را داشت.
شورا شهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید