کد خبر:44703
پ

فرماندار شهرستان درگزین با اشاره به آغاز واگذاری ناحیه صنعتی درگزین گفت: این ناحیه صنعتی آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بوده و متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به سامانه شرکت شهرک‌های صنعتی ارائه دهند.

به گزارش روزانه نیوز، کمیل خواستان اظهار کرد: تاکنون برای واگذاری زمین در ناحیه صنعتی شهرستان به سرمایه‌گذار ۱۵ مورد درخواست داشتیم که برای تکمیل وجه درخواست خود را داده‌اند و در حال تکمیل وجه هستند.

وی با بیان اینکه ناحیه صنعتی درگزین از سال‌های قبل به علت وجود معارضان بلاتکلیف و نیمه کاره باقی مانده بود، افزود: در سال‌جاری با پیگیری لازم موافقت معارضان این ناحیه صنعتی در روستای رازین و نیز ملاشجرد جلب شده و تنها دو نفر باقی مانده است که با توجه به اینکه این موضوع ماده ۹ شده بود با آنها به توافق نرسیدیم و دیگر قانون اجازه نداد در کار ممانعت ایجاد کنند.

خواستان ادامه داد: برای واگذاری زمین در ناحیه صنعتی مبلغ اولیه‌ای که سرمایه‌گذار باید واریز می‌کرد،  ۵۰  درصد مبلغ کل زمین بود و علاوه بر آن به صورت ۱۵ ماهه مابقی مبلغ را نیز باید اقساطی پرداخت می‌کردند که با توافقات و مساعدت‌های انجام شده با شرکت شهرک‌های صنعتی مبلغ ۵۰ درصد کل زمین به ۲۰ درصد تقلیل پیدا کرد و ۱۵ قسط به ۳۰ قسط تبدیل شد.

وی تصریح کرد: با این اقدام سرمایه‌گذاران متقاضی قطعه زمین در ناحیه صنعتی درگزین باید ۲۰ درصد کل مبلغ کل زمین را واریز و اقساط آن را در بازه زمانی ۳۰ ماهه پرداخت کنند و مالک قطعه زمین در این ناحیه صنعتی شوند.

خواستان گفت: ۷۵ هکتار در زمین‌های ولاشجرد، رازین و زمین‌های روستای شاهنجرین برای استقرار ناحیه صنعتی درگزین مشخص شده که تعداد قطعات دیده شده برای استقرار در این شهرک ۲۰۰ قطعه و هر قطعه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متر است.

وی یادآورشد: نبود ناحیه صنعتی یکی از عمده‌ترین مشکلات به‌منظور جذب سرمایه‌گذار برای این شهرستان نوپا به شمار می‌رفت و سرمایه‌گذاران برای تأمین زمین با مشکلات عدیده‌ای مواجه بودند.

خواستان با بیان اینکه راه‌اندازی و استقرار ناحیه صنعتی برای توسعه اقتصادی شهرستان نوپای درگزین ضرورت داشت که به همین واسطه با پیگیری‌ها و مکاتبات لازم هماهنگی‌های مورد نیاز با شرکت شهرک‌های صنعتی انجام گرفت و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز برای این موضوع مهم پای کار آمد و این امر محقق شد، افزود: در صورتی‌که همه صنایع به‌طور کامل در داخل این ناحیه مستقر شوند و ظرفیت آن تکمیل شود، این ناحیه صنعتی برای ۵۰۰۰ نفر از جوانان و نیروی کار شهرستان اشتغال به همراه خواهد داشت.

فرماندار درگزین با اشاره به اینکه به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای این ناحیه صنعتی تازه تأسیس هستیم، خاطرنشان کرد: در این رابطه تمامی سرمایه‌گذاران حوزه‌های مختلف که توانایی سرمایه‌گذاری در این ناحیه صنعتی را دارند و حتی سرمایه‌گذاران درگزین که در استان‌های دیگر ساکن هستند را برای سرمایه‌گذاری در این ناحیه دعوت کردیم و قرار است برای سرمایه‌گذاری به ناحیه صنعتی این شهرستان نوپا بیایند./ ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید