کد خبر:2337
پ

به گزارش روزانه نیوز حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (سه‌شنبه، 12 فروردین 99) در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: عملکرد کشورمان در مبارزه و مقابله با کرونا موفق بوده است.

وی با بیان اینکه تمامی این موفقیت‌های دولت در مبارزه با کرونا در سایه حضور و حمایت مردم بوده است، گفت: مردم در صحنه بوده‌اند و به سلامت خود اهمیت داده‌اند، مردم ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل سه امتحان بزرگ الهی قرار گرفته‌اند که اولین آن در دوران دفاع مقدس و لازم بود مردم حمایت کنند؛ جوانان، بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و به‌طور کلی همه مردم کنار یکدیگر قرار گرفتند و در برابر توطئه جهانی موفق شدیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مردم این کار را کردند، این کار نه برای یک و دو روز بود، بلکه برای هشت سال تمام مردم از استقلال، عزت و نظام خود حمایت کردند. امتحان دوم تحریم بود، تحریمی طولانی که برای سال‌های طولانی علیه ما در طول 10 الی 12 سال اخیر اعمال شد و به‌خصوص در دو سال اخیر علیه ما اعمال شد و مردم ما در مقابل آن مقاومت کردند.

روحانی اضافه کرد: مورد سوم از امتحان‌های الهی کرونا است، البته مردم ما امتحان‌های زیادی داشتند که از همه آن پیروز بیرون آمده‌اند.

وی تصریح کرد:  زمانی گفتیم “از هر شهری می‌خواهید خارج شوید، حتماً باید کنترل و غربالگری شوید، اگر علامتی نداشتید به سفر ادامه دهید، وگرنه باید به مبدأ خود برگردید” که مردم همکاری کردند، در مرحله دوم که گفتیم مردم از استان‌های خود جز موارد ضروری به استان‌های دیگر سفر نکنند و افراد مسافری که از موطن خود خارج شدند، سریع‌تر به وطن اصلی خود برگردند که مردم باز هم حمایت کردند.

وی تاکید کرد: قشری که نمی‌توانند در شرایط کرونا مخارج را پرداخت کنند، قرار ما این است که هر کسی برای کرونا بستری می‌شود، بیش از 10 درصد پرداخت نکند و 90 درصد را بیمه پرداخت کند./ تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید