کد خبر:3665
پ

به گزارش روزانه نیوز «محمدرضا عدالتخواه» در مراسم رونمایی از ساختمان دادگستری شهرستان کبودرآهنگ مزین به نام سردار رشید اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی، گفت: این دومین ساختمان در استان همدان است که به نام سردار دلها، حاج قاسمی سلیمانی مزین می شود.

 

وی با اشاره به اینکه هر شهید بزرگواری با توجه به مراتب مجاهدت ها و اخلاص خود دارای درجه و مراتبی نزد خداوند متعال است، اظهار کرد: ائمه اطهار(ع) به درجه رفیع شهادت رسیدند، اما همه آن بزرگواران به ما دستور دادند برای امام‌حسین (ع) عزاداری کنیم، چرا که درجات و تاثیرگذاری شهدا متفاوت است.

 

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: شهید سلیمانی صرف نظر از اینکه امنیت استواری برای ایران اسلامی به وجود آورد، بدان سبب برای ما اهمیت دارد که یک مکتب به نام مکتب سلیمانی ایجاد کرده است.

 

عدالتخواه تصریح کرد: سلیمانی خود نیز دانش آموخته مکتب امام (ره) و رهبر انقلاب(مدظله العالی) بود و امروز این شاگرد بزرگ امامین انقلاب، با واسطه خلوص نیت و مجاهدت های بسیار، خود نیز صاحب مکتب شده است.

 

وی با تأکید بر اینکه ما به عنوان نیروهای دستگاه قضایی باید از این شهید والا مقام الهام بگیریم، عنوان کرد: مزین شدن ساختمان دادگستری کبودرآهنگ، پس از ساختمان دادگستری همدان، برای یادآوری بزرگ مندی ها و رشادت های آن شهید ارجمند است تا همه ما با تأثیرپذیری از او در مسیر حق حرکت کنیم.

 

رئیس کل دادگستری استان همدان درباره اینکه چرا شهید سلیمانی خود صاحب مکتب شد، اظهار کرد: عامل اصلی این مهم اخلاص در عمل شهید سلیمانی بود و اینکه او هیچ گاه خود را ندید و تنها در راه رضای خدا عمل می کرد.

 

عدالتخواه تصریح کرد: این سنت الهی است که هر که عمل صالح در مسیر الهی انجام دهد، خداوند متعال او را محبوب قلوب قرار می دهد و اگر ما اخلاص در عمل داشته باشیم و عمل صالح انجام دهیم می توانیم با شاگردی در مکتب آن شهید، سردار سلیمانی باشیم و تاثیر گذار.

 

وی رمز موفقیت سردار سلیمانی را اخلاص در عمل دانست و گفت: آن اخلاص واقعی در عمل سردار سلیمانی، سبب ساز آن تشییع باشکوه در ایران اسلامی و عراق شد.

 

رئیس کل دادگستری استان همدان تأکید کرد: هر کار خدا با حکمت است و شهادت سردار سلیمانی در آن روزها تأثیر بسزایی در اشاعه مکتب سلیمانی در جبهه مقاومت داشت.

 

عدالتخواه افزود: نام آن شهید گرانقدر به مجموعه قضایی اعتبار دیگری بخشیده است و مسیر را برای ما روشن تر کرده تا ما بتوانیم در مسیر پیروی اهداف مکتب شهید سلیمانی حرکت کنیم.

 

وی تأکید کرد: احقاق حق، ابطال باطل و مبارزه بی امان، بدون اغماض و استثنا با ظلم و فساد از اهداف مکتب شهید سلیمانی است که در نهایت این موارد منجر به اجرای عدالت می شود.

 

رئیس کل دادگستری استان همدان عنوان کرد: و این گونه دستگاه قضایی می تواند با تأسی از مکتب شهید سلیمانی در مسیر اهداف و آرمان سردار دل ها استوارانه قدم بردارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید