بهره برداری رسمی از ۶۰ پروژه اقتصادی و زیربنایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور

۱:۴۶ بعد از ظهر, ۲۵ دی ۱۳۹۹

از ۶۰ پروژه اقتصادی و زیربنایی در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور با دستور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس بهره‌برداری شد.

به گزارش روزانه نیوز حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ایران امروز (پنجشنبه ۲۵ دی ماه) در چهل و یکمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید  ۶۰ پروژه اقتصادی و زیربنایی را در ۶ منطقه آزاد و ویژه تجاری کشور افتتاح کرد.

۴ طرح تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سهلان، واحد تولید استیل صنعت ماهان پویا و ۴ واحد صنعتی دیگر در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، پالایشگاه نفت خام فوق سنگین و ۲۶ طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد قشم، ۴ پروژه ساخت اسکله مجتمع بندری و زیرساخت های پسکرانه و ۱۴ طرح زیربنایی و صنعتی، طرح پترو دوار کیش و ۲ طرح صنعتی و خدماتی دیگر در منطقه ویژه اقتصادی پارس بوشهر و ۳ طرح توسعه زیرساخت لجستیکی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه در استان مرکزی امروز با دستور دکتر روحانی به شکل رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

برای اجرای این ۶۰ پروژه در مجموع ۹ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده و برای ۳ هزار و ۲۲۳ نفر اشتغال ایجاد شده است./فارس

 

نظری درج کنید

ایمیل شما محفوظ می ماند