ارتقای رتبه دولت الکترونیک با سامانه جامع مدیریت زمین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:

۱۱:۴۵ قبل از ظهر, ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
0 243

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اجرایی شدن ۵ سامانه بصورت برخط و از جمله سامانه جامع مدیریت زمین رتبه جهانی ایران را در تحقق دولت الکترونیک ارتقای قابل توجهی می‌بخشد.

به گزارش روزانه نیوز آقای محمدجواد آذری جهرمی در آیین بهره برداری از پنجره واحد مدیریت زمین که با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد افزود: در آغاز برنامه ششم توسعه رتبه ایران در تحقق دولت الکترونیک در سطح جهان رتبه ۱۰۶ بود که قرار بود تا پایان برنامه ششم، این رتبه سی پایه کاهش یابد.

وی اضافه کرد: هم اکنون رتبه ایران در تحقق دولت الکترونیک ۸۶ است و ده پایه دیگر باید کاهش یابد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: اگر فقط ۵ سامانه ما بصورت آنلاین و برخط اجرایی شود، تحقق دولت الکترونیک بیش از ۲۵ رتبه ارتقا خواهد یافت.

وی صدور برخط گواهینامه رانندگی و صدور مجوز ساخت و پروانه ساختمانی را از جمله این سامانه دانست و افزود: برای صدور پروانه ساختمانی باید دستگاه‌های زیادی به یکدیگر متصل شوند که کار سختی است، اما اهمیت زیادی در جلوگیری از مفاسد دارد.

آذری جهرمی اجرایی کردن سامانه حد نگار و استعلامات را دو ماموریت مهم مجموعه‌های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای پنجره واحد مدیریت زمین دانست و گفت: این سامانه در استان قزوین به صورت آزمایشی و پایلوت اجرا شده است که تا ۲۷ اردیبهشت سال آینده همه دستگاه‌ها به آن متصل خواهند شد و پس از این اتفاق، این سامانه در سراسر کشور اجرایی می‌شود و پلتفرمی که نقش مهمی در جلوگیری از فساد و زمین‌خواری دارد به اجرا گذاشته می‌شود./صدا و سیما

Leave A Reply

Your email address will not be published.