کد خبر:16888
پ

روابط برادرانه میان دو کشور ایران و یمن عمیق است و جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای کمک به ملت یمن در زمینه‌های مختلف دریغ نخواهد کرد.

به گزارش روزانه نیوز و به نقل از خبرگزاری سبا، حسن ایرلو، سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن با محمدحسین العیدروس، رئیس مجلس شورای دولت نجات ملی یمن و برخی اعضای این مجلس دیدار کرد.

رئیس مجلس شورای یمن ضمن خوش آمدگویی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در راستای پایان دادن به جنگ و محاصره ملت یمن تشکر و قدردانی کرد و از دعوت ایران برای صلح عادلانه در یمن تمجید کرد.رویکرد مشترک میان دو کشور در مقابله با توطئه‌های استکبار، مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حمایت از مسأله فلسطین اشاره کرد و از تمایل ایران برای تقویت روابط دو جانبه قدردانی کرد.

اعضای مجلس شورای دولت نجات ملی یمن نیز از حمایت سیاسی و رسانه‌ای ایران از یمن در محافل بین‌المللی تمجید کردند.
آنها تاکید کردند که آغاز به کار سفیر ایران در صنعا محاصره دیپلماتیک تحمیل شده بر ملت یمن توسط ائتلاف متجاوز را در هم شکست. حمایت ایران از مسأله فلسطین نمونه‌ای است که باید آن را الگو قرار داد.

سفیر ایران نیز بر عمق روابط برادرانه میان دو کشور تأکید کرد و گفت که جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای کمک به ملت یمن در زمینه‌های مختلف دریغ نخواهد کرد.نقش محوری ایران در مقابله با نیروهای مستکبر و جنایتکار به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی اشاره کرد و از ایستادگی مردم یمن در مقابله با ائتلاف متجاوز تمجید کرد./ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید