کد خبر:1253
پ

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: از ابتدای سال آبی 99 ـ98تاکنون 45 میلی‌متر بارش باران در سطح استان رخ داده است.

به گزارش روزانه نیوز مهندس منصور ستوده گفت : از ابتدای سال آبی 99 ـ98 تاکنون 45 میلی‌متر بارش باران در سطح استان رخ داده که امیدواریم سال آبی پر بارشی را پیش رو داشته باشیم.


وی با اشاره به اینکه بارش استان در مدت مشابه سال گذشته 20 میلیمتر و متوسط بلندمدت 16 میلی‌متر بوده است، افزود: بارش‌های امسال در مقایسه با سال آبی گذشته 124درصد و نسبت به متوسط بلندمدت 186 درصد افزایش داشته است.


مدیرعامل شرکت آب ‌منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: در محدوده مطالعاتی همدان ـ بهار ایستگاه سد اکباتان 56 میلی‌متر بارندگی رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 19 میلیمتر بوده است
وی میزان بارندگی در ایستگاه وسج محدوده مطالعاتی نهاوند در سال گذشته را 23 میلیمتر اعلام کرد و گفت: امسال در این ایستگاه 40 میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.


ستوده بیان کرد: میزان بارش در ایستگاه وراینه محدوده مطالعاتی نهاوند 40 میلی‌متر بوده که نسبت به بارش 22 میلی‌متر در متوسط بلند مدت 79 درصد افزایش دارد.


وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی 98-97 تاکنون در ایستگاه آق کهریز همدان – بهار 40 میلیمتر بارندگی رخ داده است افزود: میزان بارندگی سال گذشته در این ایستگاه نیز 15 میلیمتر است.


ستوده با اعلام اینکه ایستگاه قهاوند در محدوده مطالعاتی رزن ـ قهاوند 37 میلی‌متر بارندگی داشته است گفت: میزان بارندگی ثبت شده در این ایستگاه در مدت مشابه سال گذشته 15 میلیمتر بوده است.


وی با بیان اینکه سال گذشته در ایستگاه خمیگان محدوده مطالعاتی رزن-قهاوند 26 میلی‌متر بارندگی داشتیم تصریح کرد: میزان بارندگی امسال در این ایستگاه تاکنون برابر 57 میلی‌متر بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید