یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تا پایان سال واکسینه می‌شوند

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:

۹:۱۶ قبل از ظهر, ۴ اسفند ۱۳۹۹
0 293

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا پایان سال حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در مقابل کرونا واکسینه خواهند شد.

به گزارش روزانه نیوز ایرج حریرچی  در حاشیه اختتامیه رویداد ایده‌نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ درباره واکسن ایران و کوبا اظهار کرد: واکسن مشترک ایران و کوبا جلوتر از بقیه واکسن‌ها به نتیجه خواهد رسید و جلوتر از همه واکسن‌ها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و ممکن است قبل از اردیبهشت وارد فاز اجرایی شود.

وی با بیان اینکه تمام واکسن‌هایی که در کشور تولید می‌شود یا وارد می‌شود مطابق دستورالعمل از پیش تعیین شده ستاد ملی مبارزه با کرونا برای گروه‌های هدف توزیع خواهد شد، اضافه کرد: هیچ گونه تبعیض و تقدم و تأخر برای توزیع واکسن کووید ۱۹ وجود نخواهد داشت و بر اساس معیارهای علمی و عادلانه واکسیناسیون اجرا می‌شود.

حریرچی با بیان اینکه تا پایان سال گروه اول حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند، واکسینه خواهند شد، گفت: بخش قابل توجه از گروه ۲ ممکن است تا پیش از انتخابات واکسینه شوند؛ ولی اکثر کشورهای دنیا تا آخر سال میلادی موفق به واکسیناسیون کامل نخواهند شد.

وی یادآورشد: بنابراین تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای سال آینده نمی‌توانیم واکسیناسیون صددرصدی را متصور باشیم./ایرنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.