قالیباف: مجلس مخالف افزایش قیمت کالای اساسی و نهاده‌های دامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:

۱۲:۰۶ بعد از ظهر, ۶ اسفند ۱۳۹۹
0 283

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرگز مجلس به دنبال این نیست که قیمت کالاهای اساسی مخصوصا مواد اولیه تولید و کالاهایی مانند نهادهای دامی افزایش یابد لذا  مجلس با این موضوع مخالف است.

به گزارش روزانه نیوز محمد باقر قالیباف در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در صحن مجلس گفت: نظر مجلس هیچ گاه این نبوده است که کالا‌های اساسی با نرخ «ای. تی. اس» وارد کشور شود.

وی افزود: در مجلس و در ساختار بودجه دو نکته مد نظر ما بود که حتما در حوزه گمرک شفافیت وجود داشته باشد و کسی نتواند از قانون تفسیر کند و دست دولت نباید در این زمینه باز باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هرگز مجلس به دنبال این نیست که قیمت کالا‌های اساسی مخصوصا مواد اولیه تولید و کالا‌هایی مانند نهاد‌های دامی افزایش یابد لذا  مجلس با این موضوع مخالف است.

قالیباف ادامه داد: اینگونه نگاه نشود که مجلس به هر قیمیتی به دنبال افزایش درآمد است چراکه این موضوع می‌تواند موجب افزایش تورم شود و ما با آن مخالف هستیم.  براین اساس بند الحاقی یک تبصره ۷ لایحه بودجه ۱۴۰۰ براساس ماده ۱۵۳ به کمیسیون تلیفیق ارجاع می‌شود تا این ابهامات برطرف شود.

همچنین الیاس نادران در جریان این جلسه بیان داشت: درباره کالا‌های اساسی و دارو نسبت به سال ۹۹ ریالی نمی‌خواهیم به حقوق ورودی اضافه کنیم و آن را قبول نداریم.

وی افزود: ما به دنبال حمایت از تولید داخلی و عادلانه کردن بازار و برداشتن رانت هستیم که بعضا به جیب تعدادی از واردکنندگان می‌رود. مجلس به دنبال آن نیست که آسیبی به واردات کالا‌های اساسی و دارو وارد شود./میزان

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.