ایران گنجاندن انصارالله یمن را در فهرست گروه های تروریستی محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:

۸:۱۳ قبل از ظهر, ۲ بهمن ۱۳۹۹
0 218

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت شدید گنجاندن نام انصارالله در آنچه به عنوان‌ فهرست گروه های تروریستی توسط دولت آمریکا خوانده شده است، گفت: این اقدام باعث تشدید فجیع ترین بحران انسانی قرن حاضر شده و مسیر تلاش های جاری در جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن را دچار اختلال می کند.

به گزارش روزانه نیوز سعید خطیب زاده افزود: اقدام وزارت ‌خارجه ترامپ در واپسین روزهای تنش آفرین بین المللی و منطقه ای این دولت، از سوی جامعه جهانی و محافل بین المللی مردود اعلام شده و تنها از سوی معدودی از جنگ افروزان مورد استقبال قرار گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: چنانچه دولت جدید آمریکا به دنبال تجدید نظر در سیاست شکست خورده در بحران یمن باشد، این امر نیازمندبلا اثر کردن اقدام مذکور و نگاه واقع بینانه به حقایق موجود در یمن است.

خطیب زاده خواستار قطع حمایت های سیاسی و نظامی از جمله ممنوعیت فروش سلاح از سوی برخی کشورها از جمله ایالات متحده به عربستان و ائتلاف خود خوانده شد.

پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در آخرین روزهای حضور خود در دولت ترامپ، نام انصارالله یمن را در آنچه به عنوان‌ فهرست گروه های تروریستی اعلام کرده است، قرار داد./ایرنا

Leave A Reply

Your email address will not be published.