طرح شهید سلیمانی، جلوگیری از گسترش آتش کرونا در کشور است

وزیر بهداشت گفت:

۱۲:۱۹ بعد از ظهر, ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
0 318

وزیر بهداشت با بیان اینکه هدف طرح شهید سلیمانی، جلوگیری از گسترش آتش کرونا در کشور بود، گفت: یکی از آرزوهای من این است که مهار بیماری کووید با همکاری بسیج محقق شود.

به گزارش روزانه نیوز سعید نمکی در نشست فرماندهان بسیج سازندگی با اشاره به طرح شهید سلیمانی افزود: هدف ما از اجرای این طرح، جلوگیری از گسترش آتش کرونا در کشور بود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه لازمه اجرای این طرح، ساکن بودن جمعیت بود و از همین رو، با مسافرت‌ها مخالفت کردیم و بنا نداشتیم جمعیت سیال داشته باشیم ولی این سفرها اتفاق افتاد، ادامه داد:یکی از آرزوهای من این است که مهار بیماری کووید با همکاری بسیج محقق شود.

نمکی با اشاره به اینکه مشخص بود بعد از سفرها با موج جدیدی از بیماری مواجه شویم و این اتفاق افتاد، اضافه کرد:ویروس انگلیسی توانست در عرض دو هفته اروپا را فلج کند، اما ما اجازه ندادیم این اتفاق در کشور بیافتد.

وزیر بهداشت ادامه داد: در طرح شهید سلیمانی، به دنبال اهداف جدیدی هستیم که می‌خواهیم از ظرفیت قرنطینه برای جلوگیری از سرگردانی بیماران استفاده کنیم. از همه مهم‌تر در برنامه واکسیناسیون، بتوانیم تمامی گروه‌های هدف را واکسینه کنیم که ظرفیت بسیج برای همکاری در اجرای این برنامه‌ها قابل توجه است.

نمکی گفت: درمان‌های سرپایی را به شکل گسترده شروع کردیم، کمیته‌های ترخیص را تشکیل دادیم و نهایتاً در این شرایط داریم پیک چهارم را پشت سر می‌گذاریم.

وی افزود: میزان مرگ و میر در موج چهارم به نسبت موارد بستری و سرپایی، نصف پیک قبلی بود و اینها از دستاوردهای نظام سلامت کشور است.

وزیر بهداشت گفت: به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی گفته‌ام که مبادا عامل کاهش موارد ابتلاء، ما را از ظرفیت همکاری بسیج غافل کند./مهر

Leave A Reply

Your email address will not be published.